LaLiga chce iść za przykładem Premier League. Kibice mogą wkrótce wrócić na stadiony

LaLiga chce iść za przykładem Premier League. Kibice mogą wkrótce wrócić na stadiony
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cadena COPE

Javier Tebas, pełniący funkcję prezydenta LaLigi, poinformował, że zamierza usiąść do rozmów z hiszpańskim rządem na temat otworzenia obiektów piłkarskich dla trzech tysięcy kibiców.

Władze w Wielkiej Brytanii podjęły przed kilkoma dniami decyzję o wprowadzeniu w kraju podziału na strefy uzależnione od liczby występowania pozytywnych przypadków na koronawirusa.

Z podobnym zabiegiem mieliśmy już do czynienia w Polsce, który umożliwił między innymi uczestnictwo w wydarzenia sportowych kibicom. Nie inaczej będzie w Anglii, gdzie od 2 grudnia w pierwszej oraz drugiej strefie będzie mogło zasiąść na trybunach odpowiednio cztery i dwa tysiące widzów. Z wprowadzonej możliwości skorzysta na razie tylko dziesięć klubów z Premier League.

A tym pozazdrościli już między innymi przedstawiciele hiszpańskiego futbolu, którzy planują rozpocząć dyskusje z rządem na temat otworzenia stadionów także dla sympatyków LaLigi, o czym otwarcie poinformował Javier Tebas.

- Będziemy rozmawiać z rządem, aby umieścić 3000 ludzi z powrotem na stadionach. Są takie obszary w Hiszpanii, jak Wyspy Kanaryjskie, Baleary czy Madryt, gdzie bez problemu taka liczba mogłaby wejść na obiekty. W tej chwili rząd chciałby wprowadzić  jednolite przepisy dla całego kraju, ale to jest niemożliwe - powiedział szef LaLigi.

Sympatycy piłkarscy na Półwyspie Iberyjskim nie mogą oglądać spotkań swoich ukochanych ekip z wysokości trybun od momentu wznowienia poprzednich rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy