LaLiga gotowa do powrotu. Wstępnie wyznaczona data, na początek hit

LaLiga gotowa do powrotu. Wstępnie wyznaczona data, na początek hit
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Marca | Movistar

Javier Tebas, prezes LaLigi, ujawnił, że najprawdopodobniej liga hiszpańska wróci do gry 11 czerwca o godzinie 22. Wówczas doszłoby do hitowego derbowego starcia Sevilla - Betis.

- Istnieje szansa, że pierwszy mecz odbędzie się 11 czerwca. Byłby to jeden, wyjątkowy mecz, z hołdem dla wszystkich zmarłych. Chcę, żeby ta data została potwierdzona. Meczem tym powinny być derby Sewilli, o dziesiątej wieczorem - powiedział Tebas dla telewizji Movistar.

Tebas, który wyraził pozytywne zaskoczenie szybką decyzją o możliwości wznowienia rozgrywek ze strony władz, poinformował też o planowanych godzinach spotkań. W tygodniu odbywałyby się one o 19:30-20:00 i 21:30-22:00, a w weekend - o 17:00, 19:30 i 21:30-22:00.

Działacz skrytykował też zachowanie piłkarzy Sevilli, którzy zrobili sobie imprezę z sziszą, a wszystko uwidocznili na fotografiach w mediach społecznościowych. - Podkreślę, że przyznali się do błędu i żałują tego, to pozytywne. Zawodnicy są przykładem dla społeczeństwa. Muszą uważać na to, co robią. Apelują do wszystkich piłkarzy o odpowiednie nastawienie. Musimy być bardzo ostrożni, ponieważ narażamy wiele miejsce pracy. To wymaga odpowiedzialności. Podczas takiego spotkania ktoś może być asymptomatyczny, w dodatku wydaje się, że wszyscy palili z jednej sziszy. Potrzeba więcej odpowiedzialności.

- W miejscu treningów i późniejszych meczów zapewnione jest pełne bezpieczeństwo, ale martwią mnie inne miejsca. Musimy uważać.

W niedzielę rano hiszpańskie władze potwierdziły, że liga hiszpańska w teorii może ruszyć nawet 8 czerwca. Oczywiście mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy