LaLiga: Messi z pięknym golem i specjalną dedykacją dla Maradony [WIDEO]

Leo Messi oddał hołd Diego Maradonie po strzeleniu gola w meczu Barcelony z Osasuną.

Do przerwy „Duma Katalolonii” prowadziła z Osasuną dwiema bramkami po tym, jak do siatki trafili Martin Braithwaite oraz Antoine Griezmann. W 57. minucie gola na 3:0 dla zespołu Ronalda Koemana strzelił Philippe Coutinho.

Messi poszedł w ślady wymienionych wyżej kolegów w 73. minucie. Argentyńczyk dostał piłkę przed polem karnym Osasuny, przebiegł z nią kilka metrów i popisał się mocnym uderzeniem lewą noga.

Napastnik wpadł w objęcia kolegów, a zaraz po tym ściągnął koszulkę Barcelony, pod którą miał trykot Newell’s Old Boys - klubu, w którym występował zarówno on, jak i zmarły kilka dni temu Maradona. Następnie wzniósł ręce ku górze.

Barcelona wygrała ostatecznie z Osasuną 4:0 i obecnie ma na koncie 14 punktów w tabeli ligi hiszpańskiej.