LaLiga: Szpaler dla Aduriza na San Mamés i emocjonalne słowa na pożegnanie [WIDEO]

LaLiga: Szpaler dla Aduriza na San Mamés i emocjonalne słowa na pożegnanie [WIDEO] fot. Athletic Club
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Athletic Club

Aritz Aduriz w czwartek ogłosił decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej. Nie mogło się obyć bez symbolicznego pożegnania na stadionie Athletic Club, San Mamés.

Aduriz postanowił pożegnać się z boiskiem, gdyż na poczekanie na wymarzony finał Pucharu Hiszpanii nie pozwoliły mu problemy zdrowotne (Aritz Aduriz zmuszony zakończyć karierę. „Ciało powiedziało dość” [OFICJALNIE]).

„Nie czas na smutek”

- Nie nie mogłem sobie nawet wymarzyć takiego pożegnania i tego wszystkiego, co mi się przydarzyło. Jako dziecko nie myślałem nawet, że uda mi się choćby jeden raz założyć koszulkę Athleticu. Jestem przytłoczony miłością, którą otrzymałem w ostatnich dniach. Nie czas jednak na smutek, ale na szczęście, ponieważ robiłem to, co lubiłem i co mi się bardzo podobało. Zaszedłem tak daleko - powiedział Aduriz.

„Zespół będzie lepszy beze mnie”

Mierzący 181 centymetrów napastnik wyjaśnił też raz jeszcze swoją sytuację zdrowotną: - Od dłuższego czasu walczyłem z bólem. Byłem w stanie go znieść i nieco pomóc drużynie, ale za każdym kolejnym meczem coraz mniej. Nie była to równa walka. Skończyło się uszkodzonym biodrem. Każde ciało ma swoje granice, też u profesjonalnego sportowca. Nic się nie dało zrobić. Zespół będzie teraz lepszy beze mnie.

Jednocześnie Aduriz zapewnił, że nie czuje już potrzeby świętowania na boisku ewentualnej wygranej w Copa del Rey. - Będę jeszcze jednym kibicem, który, mam nadzieję, dostanie szansę cieszenia się z wymarzonego pucharu.

„Athletic jest jak gang”

Aduriz scharakteryzował też, czym jest dla niego Athletic: - Zawsze mówimy, że to wyjątkowy klub. Tak właśnie się czuję. Grupa ludzi, tutaj zebrana, jest niesamowita, to nas wyróżnia. To jest jak gang, który walczy z resztą świata. Zostawiam tu tak wiele ludzi, którzy rozumieją, co to znaczy. Nie muszę im nic mówić. Zamierzają przekazać to idealnie następnym pokoleniom.

Szpaler

***

Łącznie Aduriz w 405 meczach Athleticu strzelił 172 bramki, do tego dorzucił 23 gole dla Valencii i 24 dla Mallorki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy