LaLiga ujawniła limity wynagrodzeń dla wszystkich klubów. Kolejna obniżka Barcelony i Atlético, wzrost w Realu Madryt

LaLiga ujawniła limity wynagrodzeń dla wszystkich klubów. Kolejna obniżka Barcelony i Atlético, wzrost w Realu Madryt
Redakcja
Redakcja
Źródło: LaLiga

Przedstawiciele LaLigi przedstawili nowe dane odnośnie górnego pułapu płacowego w hiszpańskich klubach.

Limit wydatków na drużynę oznacza maksymalną kwotę, jaką każdy klub może przeznaczyć na wynagrodzenia dla swoich pracowników. Nie chodzi tu tylko o piłkarzy, ale także trenera i jego sztab. Wliczają się w to również wydatki na rezerwy i cały młodzieżowy system.

W związku z pandemią koronawirusa, limity płac poszły mocno w dół w zeszłym sezonie. Najboleśniej odczuła to FC Barcelona. Jeszcze w poprzednim sezonie jej górny pułap płacowy wynosił ponad 600 milionów euro. Jednak na początku tego sezonu, „Duma Katalonii” musiała pogodzić się ze spadkiem do 382,7 miliona euro. Teraz zaliczyła kolejną obniżkę i aktualnie może wydać maksymalnie 347 milionów euro.

Spadek limitu wynagrodzeń o ponad 30 milionów euro zaliczyło też Atlético Madryt. Lider LaLigi na początku sezonu mógł sobie pozwolić na wydatki do 252,7 miliona. Teraz zostało to zredukowane do 217,3 miliona.

Najlepiej na obecnych zmianach wyszedł Real Madryt, który, w odróżnieniu od swoich największych rywali, zaliczył minimalny wzrost – z 468,5 do 473,3 miliona euro.

Limity wynagrodzeń dla klubów LaLigi:
Real Madryt - 473,3 miliona euro
FC Barcelona - 347 milionów
Atlético Madryt - 217,3 miliona
Sevilla - 180 milionów
Villarreal - 140 milionów
Athletic Club - 110 milionów
Real Sociedad - 95 milionów
Valencia - 93 milionów
Real Betis - 62 milionów
Celta Vigo - 60 milionów
Granada - 54 milionów
Getafe - 52 milionów
Real Valladolid - 47 milionów
Osasuna - 45 milionów
Eibar - 41 milionów
Cádiz - 40 milionów
Deportivo Alavés - 39 milionów
Levante - 36 milionów
Huesca - 36 milionów
Elche - 32 milionów

MICHAŁ NIKLAS

Więcej na temat: Hiszpania LaLiga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy