Lamine Yamal na ratunek! FC Barcelona doprowadza do remisu w osłabieniu [WIDEO]

2024-09-19 21:39:18; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Lamine Yamal na ratunek! FC Barcelona doprowadza do remisu w osłabieniu [WIDEO] Fot. TheEuropeanLad [Twitter]
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

FC Barcelona pomimo gry w osłabieniu doprowadziła do wyrównania w meczu Ligi Mistrzów przeciwko AS Monaco. Bramkę na 1-1 w 28. minucie spotkania zdobył Lamine Yamal.

FC Barcelona wybrała się na Stadion Ludwika II, by tam w ramach pierwszej kolejki Ligi Mistrzów zagrać z AS Monaco. Ten wieczór nie rozpoczął się jednak dla niej zbyt dobrze, ponieważ już w 10. minucie czwartkowego spotkania z boiska wyleciał Eric García.

Hiszpański obrońca musiał ratować sytuację, po tym jak bramkarz przyjezdnych Marc-André ter Stegen zanotował fatalne podanie w okolicy własnego pola karnego. Faul na rywalu defensora poskutkował czerwonym kartonikiem. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż sześć minut później Maghnes Akliouche dał gospodarzom prowadzenie.

Barcelona już od początku znajdowała się zatem w trudnym położeniu, lecz pomimo tego nie zamierzała składać broni i wciąż wierzyła, że uda jej się szybko wrócić do gry.

Długo nie musieliśmy czekać, ponieważ ta sztuka udała jej się już w 28. minucie. Wtedy po długim zagraniu do piłki dopadł Lamine Yamal, a następnie ruszył z nią w kierunku pola karnego rywali. Młokos zszedł na lewą nogę, a później dopełnił już tylko formalności, umieszczając futbolówkę w dolnym rogu bramki. To dla niego premierowe trafienie w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Po szybkim powrocie Barcelony mamy zatem remis.