Lamine Yamal okradziony z gola?! Spora kontrowersja w El Clásico [WIDEO]

Lamine Yamal okradziony z gola?! Spora kontrowersja w El Clásico [WIDEO] fot. Canal+ Sport

Real Madryt remisuje z FC Barceloną (1:1) w El Clásico. Być może to goście powinni ponownie wyjść na prowadzenie, lecz po analizie VAR sędzia nie uznał gola Lamine'a Yamala.

Absolutny hit 32. kolejki LaLigi, jak na rangę spotkania przystało, obfituje w ogromne emocje. Barça otworzyła wynik na Santiago Bernabéu już w szóstej minucie po trafieniu Andreasa Christensena.

Nie minął kwadrans od pierwszego trafienia, a wyrównującego gola strzelił Vinícius Júnior, wykorzystując rzut karny.

Przed wybiciem 30. minuty doszło do niecodziennego zdarzenia. Spisujący się wyjątkowo kiepsko w fazie defensywnej przy stałych fragmentach gry Real dopuścił Lamine'a Yamala do oddania zaskakującego uderzenia tyłem do bramki Andrija Łunina.

Na pierwszy rzut oka piłka zdawała się przekroczyć linię bramkową. Ponad dwie minuty drużyny musiały czekać na oficjalną decyzję arbitra głównego, gdyż w LaLidze nie funkcjonuje technologia goal-line, która automatycznie wyświetla komunikat o ewentualnej bramce na zegarku sędziego, jak to ma miejsce na przykład w Premier League.

Ostatecznie spornej sytuacji przyjrzeli się sędziowie VAR z różnych kamer ustawionych przy bramce „Królewskich”. Ci podpowiedzieli Césarowi Soto, że bramka nie może zostać uznana.

Do przerwy wynik się już nie zmienił. Na tablicy wyników widnieje 1:1.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?! Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?! OFICJALNIE: Marco Reus odchodzi z Borussii Dortmund OFICJALNIE: Marco Reus odchodzi z Borussii Dortmund Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?! Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?! Gonçalo Feio zatrzyma rozchwytywanego zawodnika w Legii Warszawa?! Gonçalo Feio zatrzyma rozchwytywanego zawodnika w Legii Warszawa?!