Lampard: To dwóch najlepszych zawodników, przeciwko którym grałem

Lampard: To dwóch najlepszych zawodników, przeciwko którym grałem fot. Chelsea
Redakcja
Redakcja
Źródło: Hyundai

Obecny menedżer Chelsea Frank Lampard w sesji Q&A (pytania i odpowiedzi) dla Hyundaia odpowiedział na parę pytań, między innymi na temat jego drużyny marzeń, a także najlepszego obecnie piłkarza.

Już od ponad dziesięciu lat, kiedy wspomina się o Leo Messim, mówi się także o Cristiano Ronaldo i vice versa. Ich rywalizacja napędziła współczesny futbol na tyle, że stała się ikoniczna. Na pytanie, który z nich jest lepszy, odpowiadamy od bardzo długiego czasu, wymieniając argumenty i posługując się statystykami. Lampard również musiał poruszyć tę kwestię:

- Chyba jednak postawię na Messiego, który opiera się na naturalnym talencie, ale to, co zrobił Ronaldo, jest absolutnie niesamowite – spuentował 42-letni Anglik.

Lampard wymienił także dwóch najlepszych graczy FC Barcelony, którzy grali u boku Messiego, z którymi w barwach Chelsea kilkakrotnie się mierzył.

- Dwóch najlepszych zawodników, przeciwko którym grałem, to zdecydowanie Xavi i Iniesta. Byli świetnymi graczami, nie byli największymi pod względem wzrostu i bardzo drobnymi z postury. To po prostu pokazuje, że wzrost nie ma znaczenia. Czasami ludzie myślą, że aby zostać piłkarzem, trzeba być nie wiadomo jak wysokim – dodał Frank Lampard.

Na koniec zapytany został o wytypowanie kilku nazwisk, które na pewno znalazłyby się w jego jedenastce marzeń. - To Manuel Neuer, Rio Ferdinand, Steven Gerrard, Zinédine Zidane, Ronaldinho, Leo Messi i Cristiano Ronaldo – powiedział najlepszy strzelec Chelsea w historii.

MATEUSZ KOŚCIELNY

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy