Le Parisien: Piękny gest PSG. Klub zaprosił na mecz strażaków, którzy gasili pożar katedry Notre-Dame!

Le Parisien: Piękny gest PSG. Klub zaprosił na mecz strażaków, którzy gasili pożar katedry Notre-Dame! fot.
Karol Brandt
Źródło: Le Parisien

Już w niedzielę odbędzie się hitowe starcie Paris Saint-Germain z Monaco. Mecz ten będzie miał dodatkową otoczkę, bowiem paryski klub chce poprzez to wydarzenie wspomóc strażaków, którzy nie tak dawno walczyli z pożarem katedry Notre-Dame.

Mistrzowie Francji mocno przejęli się wydarzeniami mającymi miejsce w stolicy kraju. Wyrazili oni wsparcie po pożarze katedry Notre-Dame, ale na tym nie koniec. „La Pariesien” donosi bowiem, że już w niedzielę mecz z Monaco symbolicznie rozpocznie dwóch strażaków z Île-de-France, a więc aglomeracji, w której skład wchodzi Paryż. Pożarnikom towarzyszyć będą dzieci.

Ponadto francuski klub zaprosił na to spotkanie 500 strażaków walczących kilka dni temu o ugaszenie pożaru jednego z symboli chrześcijaństwa. Jakby tego było mało, w pojedynku z „Czerwono-Białymi” piłkarze Paris Saint-Germain zagrają w specjalnych koszulkach, na których zagości obraz katedry, a nazwiska graczy zastąpi nazwa „Notre Dame”. 

1000 wyjątkowych koszulek trafi do sprzedaży w cenie 100 euro. Cały dochód z tego tytułu zostanie przekazany stowarzyszeniom związanym z paryskimi strażakami.

Początek spotkania o godzinie 21:00. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy