Le Trophée Kopa 2022: Tak głosowali zwycięzcy Złotej Piłki

Le Trophée Kopa 2022: Tak głosowali zwycięzcy Złotej Piłki fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Magazyn „France Football” wręczył po raz czwarty nagrodę imienia Raymonda Kopy. Najlepszym zawodnikiem do lat 21 w opinii żyjących zdobywców Złotej Piłki został Gavi z Barcelony.

Francuskie czasopismo poszło za przykładem konkurencji i od czterech lat nagradza najlepszych piłkarzy młodego pokolenia. W ubiegłych edycjach po prestiżowe wyróżnienie na gali w paryskim Théâtre du Châtelet sięgali Kyliana Mbappé, Matthijsa de Ligta i Pedri. A w tym roku trofeum imienia Raymonda Kopy powędrowało w ręce Gaviego z Barcelony.

Wybór hiszpańskiego pomocnika spotkał się ze sporym zdziwieniem, ponieważ za głównych faworytów do zgarnięcie pamiątkowej statuetki uchodzili Eduardo Camavinga, Jamal Musiala i Jude Bellingham.

Żyjący zdobywcy Złotej Piłki, którzy dokonywali wyboru najlepszego zawodnika do lat 21, uznali jednak, że to wychowanek „Dumy Katalonii” prezentował się w ubiegłych zmaganiach najlepiej spośród nominowanych przez magazyn graczy.

Nie każdy z nich widział go jednak na podium, co pokazują głosy oddane przez takie legendy, jak Luka Modrić, Franz Beckenbauer, Lothar Matthäus, Zinédine Zidane, Karl-Heinz Rummenige oraz Ronaldinho, którzy docenili innych piłkarzy.

***

Le Trophée Kopa 2022 - WYNIKI

1. Gavi (FC Barcelona/Hiszpania) - 59 punktów

2. Eduardo Camavinga (Real Madryt/Francja) - 48

3. Jamal Musiala (Bayern Monachium/Niemcy) - 47

4. Jude Bellingham (Borussia Dortmund/Anglia) - 31

5. Nuno Mendes (Paris Saint-Germain/Portugalia) - 7

6. Ryan Gravenberch (Bayern Monachium/Holandia) - 3

7. Joško Gvardiol (RB Lipsk/Chorwacja) - 3

8. Bukayo Saka (Arsenal/Anglia) - 3

9. Karim Adeyemi (Borussia Dortmund/Niemcy) - 1

10. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen/Niemcy) - 0

***

Złota Piłka 2022: Pełna klasyfikacja punktowa tegorocznego plebiscytu. Karim Benzema zdeklasował konkurencję [OFICJALNIE]

Złota Piłka 2022: Tak głosowali dziennikarze. Robert Lewandowski na podium u trzydziestu głosujących

***

Le Trophée Kopa 2022 - PUNKTACJA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy