Lech Poznań bez gola od blisko 500 minut. Zatrważająca statystyka

Lech Poznań bez gola od blisko 500 minut. Zatrważająca statystyka fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Zawodnicy Lecha Poznań od 493 minut nie potrafią znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Czarnej passy nie udało się również przełamać w sobotnim spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze.

„Kolejorz” nie wygrał żadnego z czterech ostatnich spotkań, biorąc także pod uwagę pucharowe starcie z Pogonią Szczecin. W tym czasie podopieczni Mariusza Rumaka nie strzelili także żadnego gola.

Ostatnie trafienie dla poznańskiego zespołu zanotował Filip Szymczak. 21-latek pewnie wyegzekwował rzut karny w 30. minucie pojedynku przeciwko Jagiellonii Białystok, który miał miejsce 17 lutego.

Następnie Lech podejmował na własnym terenie ekipę Śląska Wrocław. Mecz zakończył się jednak bezbramkowym remisem. Trzy dni później walczył w ćwierćfinale rozgrywek Puchar Polski, a jego rywalem była Pogoń Szczecin. „Portowcy” awansowali do kolejnej rundy dzięki skromnej wygranej po trafieniu João Gamboy w 119. minucie.

Potem drużyna dowodzona przez Mariusza Rumaka udała się do Częstochowy na mecz z Rakowem. Aktualnie urzędujący mistrz Polski nie dał poznaniakom żadnych szans, pokonując gości w przekonującym stylu, bo aż 4:0.

Na przełamanie koszmarnej serii spotkań bez zdobytej bramki Lech liczył przy okazji wyjazdowej potyczki z Górnikiem Zabrze, ale i tu piłkarze klubu ze stolicy województwa wielkopolskiego nie byli w stanie znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywala. Finalnie pojedynek nie przyniósł goli. Oba zespoły podzieliły się zatem punktami.

Tym samym „Kolejorz” czeka na kolejną bramkę od dokładnie 493 minut, co w przeliczeniu daje ponad osiem godzin gry.

Kolejna okazja na przełamanie fatalnej passy nadejdzie w piątek 15 marca, kiedy Lech Poznań zagra na własnym stadionie z Wartą Poznań. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Ośmiokrotny zdobywca tytułu mistrza Polski zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 41 punktów po 24 meczach. Jego przewaga nad czwartą Pogonią Szczecin i piątym Rakowem Częstochowa to zaledwie punkt, a w dodatku obie z tych ekip mają jedno spotkanie mniej na swoim koncie. Z kolei strata Lecha do liderującej Jagiellonii Białystok wynosi na ten moment cztery „oczka”.

Więcej na temat: Lech Poznań Polska

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Massimiliano Allegri odchodzi z Juventusu. „Zachowania niezgodne z wartościami klubu” OFICJALNIE: Massimiliano Allegri odchodzi z Juventusu. „Zachowania niezgodne z wartościami klubu” POTWIERDZONE: To będzie nowy menedżer Liverpoolu POTWIERDZONE: To będzie nowy menedżer Liverpoolu Może zabraknąć go na EURO 2024. Michał Probierz nie wykluczył czarnego scenariusza Może zabraknąć go na EURO 2024. Michał Probierz nie wykluczył czarnego scenariusza Michał Probierz może dać szansę nowej twarzy z Ekstraklasy Michał Probierz może dać szansę nowej twarzy z Ekstraklasy Legia Warszawa gotowa zwiększyć ofertę. 700 tysięcy euro rocznie to nie koniec Legia Warszawa gotowa zwiększyć ofertę. 700 tysięcy euro rocznie to nie koniec Dawid Szulczek dostał ofertę z zagranicy Dawid Szulczek dostał ofertę z zagranicy Marek Papszun wyląduje za granicą?! „Bardzo realny temat” Marek Papszun wyląduje za granicą?! „Bardzo realny temat”