Lech Poznań: Dawid Kownacki z premierowym trafieniem po powrocie do Ekstraklasy [WIDEO] fot. Ekstraklasa TV
Źródło: Ekstraklasa TV

Dawid Kownacki zdobył pierwszą bramkę po zimowych przenosinach do Lecha Poznań.

Po średnim początku drugiej części sezonu (remis z Cracovią 3:3) w sobotę Lech wrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując Bruk-Bet Termalicę Nieciecza aż 5:0. Pierwszego gola w Poznaniu strzelił Mikael Ishak, który trafił do siatki w 18. minucie. W jego ślady poszli później Jakub Kamiński, Dani Ramírez, Bartosz Salamon oraz Kownacki. 24-letni napastnik ustalił wynik spotkania w 85. minucie.

Atakujący prawdopodobnie zdobył jedną z najłatwiejszych bramek w karierze. Piłkę w jego kierunku zgrał Adriel Ba Loua i zapewne tak czy siak powoli wtoczyłaby się ona między słupki, ale Kownacki z najbliższej odległości, nie mając przed sobą nikogo, jeszcze ją dobił.

Dla wypożyczonego przez Lecha z Fortuny Düsseldorf Kownackiego, który wczoraj pojawił się na boisku w 43. minucie, w sumie to 22. gol w Ekstraklasie.

Lech wygrał z Niecieczą 5:0, co oznacza, że obecnie ma na koncie 45 punktów w tabeli Ekstraklasy.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie”