Lech Poznań: Filip Szymczak znowu to zrobił [WIDEO]

2022-11-12 19:53:37; Aktualizacja: 1 rok temu
Lech Poznań: Filip Szymczak znowu to zrobił [WIDEO] Fot. Canal+ Sport 3
Mateusz Michałek Źródło: Canal+ Sport

Filip Szymczak znowu dał zwycięstwo Lechowi Poznań. Tym razem jego bramka zadecydowała o wygranej z Jagiellonią Białystok 2:1.

W sobotę jako pierwsza prowadzenie objęła Jagiellonia Białystok. Na początku doliczonego czasu gry pierwszej połowy do siatki trafił Mateusz Skrzypczak. 22-letni środkowy obrońca strzałem głową wykończył dośrodkowanie Jesúsa Imaza.

„Jaga” strzeliła gola, ale straciła wynik 1:0 jeszcze przed przerwą. Piłkarze Lecha Poznań wymienili kilka podań w okolicach pola karnego białostoczan. Piłkę z boku szesnastki miał Radosław Murawski, który dośrodkował w kierunku Mikaela Ishaka. Ten głową zanotował swoje siódme ligowe trafienie w tym sezonie.

W drugiej części gry kibice przez długi czas nie widzieli bramek. Gdy wydawało się, że spotkanie w Białymstoku zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry wygraną „Kolejorzowi” dał Filip Szymczak. 20-letni napastnik wykorzystał dogranie Ishaka.

Młody zawodnik przesądził o zwycięstwie poznaniaków dzięki bramce w samej końcówce meczu w drugiej kolejce z rzędu. Przed tygodniem zrobił to samo w starciu z Koroną Kielce (3:2), strzelając swojego pierwszego gola w Ekstraklasie.

Łącznie Szymczak zdobył w tym sezonie trzy bramki, bo pokonał jeszcze golkipera w starciu Ligi Konferencji Europy z Hapoelem Beer Szewa.