Lech Poznań gra dalej. Komplet uczestników fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE]

2022-11-03 22:51:18; Aktualizacja: 1 rok temu
Lech Poznań gra dalej. Komplet uczestników fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Lech Poznań awansował z drugiego miejsca w grupie C do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Trzecie, pod względem hierarchii, europejskie rozgrywki wzbudzały nasze szczególne zainteresowanie z powodu uczestnictwa w nich aktualnego mistrza Polski - Lecha Poznań.

„Kolejorz” został przed paroma miesiącami ulokowany w grupie C z faworyzowanym Villarrealem oraz znajdującymi się w zasięgu Hapoelem Beer Szewa oraz Austrią Wiedeń.

Ekipa z województwa wielkopolskiego pokazała w starciu otwierającym rywalizację przeciwko „Żółtej łodzi podwodnej” (3:4), że nie należy jej lekceważyć nawet w walce o... pierwszą pozycję.

Zespół z LaLigi wybił jednak szybko z głowy Lechowi Poznań i pozostałym przeciwnikom pomysł, by w jakimkolwiek stopniu im zagrozić, ponieważ już po czwartej serii gier zapewnił sobie awans do 1/8 finału.

Tym samym pozostałym klubom przyszło powalczyć jeszcze o drugą pozycję, uprawniającą do gry w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy przeciwko jednej z drużyn z trzecich miejsc w Lidze Europy.

Ten zaszczyt przypadł w udziale „Kolejorzowi”, który po pokonaniu na własnym terenie Villarrealu (3:0) zgromadził dziewięć punktów i o dwa wyprzedził Hapoel Beer Szewa.

Dzięki temu aktualny mistrz Polski będzie z niecierpliwością wyczekiwał losowania zaplanowanego na 7 listopada na godzinę 14:00, kiedy to poznamy przeciwnika ekipy z województwa wielkopolskiego. Tym będzie jeden z niedawnych uczestników Ligi Europy - Bodø/Glimt, AEK Larnaka, Łudogorec Razgrad, SC Braga, Sheriff Tyraspol, Lazio, Karabach lub Trabzonspor.

Dla Lecha Poznań szczególny smak miałaby rywalizacja z kimś z dwójki SC Braga i Karabach.

Z pierwszym zespołem „Kolejorz” zmierzył się w sezonie 2010/2011 w 1/16 finału Ligi Europy (1:0, 0:2), kiedy to po raz ostatni wywalczył awans z grupy w europejskich pucharach. Z kolei drugi pozbawił klub z Wielkopolski marzeń o wywalczeniu awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów w trwających rozgrywkach (1:0, 1:5).

***

LIGA KONFERENCJI EUROPY - FAZA PUCHAROWA

Uczestnicy 1/8 finału (zwycięzcy grup): İstanbul Başakşehir, West Ham United, Villarreal, OGC Nice, AZ, Djurgårdens, Sivasspor, Slovan Bratysława.

Uczestnicy 1/16 finału (drugie miejsca): Fiorentina, Anderlecht, Lech Poznań, Partizan, Dnipro-1, Gent, CFR Cluj, FC Basel.

Potencjalni rywale uczestników 1/16 finału (trzecie miejsce w grupach Ligi Europy): Bodø/Glimt, AEK Larnaka, Łudogorec Razgrad, SC Braga, Sheriff Tyraspol, Lazio, Karabach, Trabzonspor.