Lech Poznań: Kristoffer Velde wygrał zakład z prezesem „Kolejorza”

2023-05-25 15:24:09; Aktualizacja: 1 rok temu
Lech Poznań: Kristoffer Velde wygrał zakład z prezesem „Kolejorza” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Lech Poznań

Piłkarz Lecha Poznań Kristoffer Velde podzielił się szczegółami zakładu z prezesem „Kolejorza” Piotrem Rutkowskim.

Początkowo często głównie krytykowany za swoje występy w barwach Lecha Poznań Kristoffer Velde z czasem stał się dość ważną postacią zespołu. W Lidze Konferencji Europy norweski skrzydłowy strzelał gole Austrii Wiedeń (dublet), Villarrealowi oraz Fiorentinie (w obu meczach). Ostatnio 23-latek świetnie spisuje się w Ekstraklasie, gdzie trafiał do siatki w kolejnych spotkaniach z Cracovią, Rakowem Częstochowa oraz Koroną Kielce (dwa razy).

Jak się okazuje, piłkarz zawarł zakład dotyczący liczby zdobytych przez siebie bramek z Piotrem Rutkowskim.

- Ja i pan prezes Piotr mieliśmy zakład. Polegał na tym, że jeśli strzelę 15 goli, będzie musiał nosić moją koszulkę przez trzy domowe mecze. Jeżeli bym nie strzelił, musiałbym umyć jego samochód. Teraz widzimy, jak to się skończyło. Jedyne co mogę powiedzieć, to nigdy nie zakładaj się ze mną, kiedy w grę wchodzą gole, bo wtedy musisz przegrać. Tak więc Piotr, to dla ciebie - przyznał Velde, podpisując trykot.

Licząc wszystkie rozgrywki, zawodnik zdobył w sumie 16 bramek (osiem w Ekstraklasie, pięć w LKE, dwie w jej eliminacjach i jedną w kwalifikacjach Ligi Mistrzów). Dorzucił do nich siedem asyst.