2024-09-29 16:19:17; Aktualizacja: 2 godziny temu
Lech Poznań może zapomnieć o Kristofferze Velde! Hat-trick następcy Norwega [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Lech Poznań prowadzi z Koroną Kielce w meczu Ekstraklasy w stosunku 3-2. Zasługa w tym autora hat-tricka, Patrika Wålemarka. Dla Szweda, który przyszedł do Polski z Feyenoordu latem tego roku, to pierwsze gole na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju. Nic nie wskazuje na to, by miał się zatrzymać.

Raków Częstochowa wygrał trzy ostatnie spotkania, dlatego też, jeśli Lech Poznań chce utrzymać przewagę, to musi pokonać na wyjeździe Koronę Kielce. Piłkarze prowadzeni przez Nielsa Frederiksena przystępowali do tej potyczki poważnie podrażnieni. Kilka dni temu ulegli bowiem sensacyjnie w 1/32 finału Pucharu Polski Resovii w stosunku 0-1.

Od samego początku było widać, że „Kolejorz” chce sobie powetować ostatnie niepowodzenie. Już w 14. minucie do siatki trafił Patrik Wålemark, dla którego był to premierowy gol w Ekstraklasie.

Później jednak odżyły wspomnienia z Podkarpacia, kiedy Korona najpierw wyrównała, a później wyszła na prowadzenie dzięki dubletowi Pedro Nuno.

Szwed nie chciał być gorszy od rywala i najpierw w 61. minucie wyrównał stan rywalizacji, by dwie minuty później wyprowadzić Lecha na prowadzenie, notując tym samym hat-trick. To dla niego oczywiście pierwszy tego typu wyczyn w Polsce.

„Kolejorz” prowadzi zatem w tym momencie 3-2.

Skrzydłowy trafił do Polski z Feyenoordu latem w ramach wypożyczenia, ale w umowie jest klauzula wykupu. Ta opiewa na rekordowe jak na nasze realia warunki - mowa tu o sumie pomiędzy 1,8 a 2,4 miliona euro.