Lech Poznań: Nowy kontrakt Kacpra Sommerfelda [OFICJALNIE]

Lech Poznań: Nowy kontrakt Kacpra Sommerfelda [OFICJALNIE] fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o przedłużeniu współpracy z Kacprem Sommerfeldem.

Akademia Lecha Poznań jest obecnie znana nie tylko w Polsce, ale również i w Europie. To właśnie w jej strukturach wychowywali się między innymi Jakub Moder, Karol Linetty, Jan Bednarek, Jakub Kamiński, Kamil Jóźwiak czy Tymoteusz Puchacz. Każdy z nich to etatowy reprezentant Polski.

Wkrótce do tej grupy może dołączył też Kacper Sommerfeld, którego rozwój w młodzieżowych zespołach lidera Ekstraklasy przebiega interesująco. Pochodzący z Lubonia zawodnik występuje obecnie w Centralnej Lidze Juniorów.

Tam do tej pory imponował umiejętnościami, co zostało dostrzeżone przez klubowe władze. Te zaproponowały zawodnikowi parafowanie nowego kontraktu.

Na jej mocy defensywny pomocnik będzie występował przy Bułgarskiej co najmniej do 30 czerwca 2025 roku. Jego celem na najbliższe miesiące będzie oczywiście awans do pierwszej drużyny.

- Kacper wywodzi się z naszych struktur, w których przechodził kolejne szczeble już od szóstego roku życia. Dzięki ciągłemu rozwojowi dotarł na poziom juniora starszego, ale znajduje się na radarach trenerów drużyny naszych rezerw. To uniwersalny pomocnik, który głównie operuje w środku pola, a charakteryzuje go dobry odbiór oraz następująca po nim dynamizacja akcji swojego zespołu - mówi dyrektor akademii „Kolejorza” Marcin Wróbel.

Były reprezentant Polski do lat 15 rozegrał w tym sezonie na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów 15 meczów. Strzelił w nich trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy