Lech Poznań otrzymał pierwszą ofertę za Ľubomíra Šatkę

Lech Poznań otrzymał pierwszą ofertę za Ľubomíra Šatkę fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Meczyki.pl

Stoper Lecha Poznań Ľubomír Šatka cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony węgierskiego Ferencvárosi TC. Do klubu z Wielkopolski wpłynęła pierwsza oferta - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Reprezentant Słowacji stanowił o sile linii obrony w zespole Macieja Skorży w minionej kampanii 2021/2022, przyczyniając się do długo wyczekiwanego mistrzostwa Polski. W zakończonym sezonie Ekstraklasy rozegrał on w 25 meczów, dokładając od siebie bramkę i dwie asysty.

Kontrakt 26-latka z obecnym pracodawcą wygasa w połowie przyszłego roku. Wiele jednak wskazuje na to, że podczas kompletowania kadry na kolejny sezon paru obecnych zawodników może zostać sprzedanych. Mając w perspektywie eliminacje do europejskich pucharów, „Kolejorz” rozważy zakończenie współpracy między innymi z Šatką.

Włodarczyk obwieścił, że Lechici są gotowi do negocjacji z interesantami w sprawie swojego defensora. Niemniej pierwsza propozycja od mistrza Węgier oscyluje znacznie poniżej oczekiwań poznańskich władz.

– Strategią mistrza Polski jest nieosłabianie się w najbliższym oknie przed grą w pucharach. Już są pierwsze propozycje za Ľubomíra Šatkę, chociażby Ferencváros zaoferował półtora miliona euro, ale Lech Poznań na ten moment wycenia go na co najmniej trzy miliony euro – powiedział dziennikarz.

Šatka związany jest z Lechem od lata 2019 roku po przeprowadzce z Dunajskiej Streda. Wówczas klub polskiej Ekstraklasy zapłacił za transfer 750 tysięcy euro.

Od 2012 roku środkowy obrońca wychowywał się w Akademii Newcastle United, jednak jego przygoda w Anglii nie szła pomyślnie. Dlatego też w 2017 powrócił do ojczyzny po wygaśnięciu kontraktu.

***

Lech Poznań pobije transferowy rekord Ekstraklasy?! Ma oferować nawet cztery miliony euro

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy