Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg

Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Andrzej Grupa [sport.interia.pl]

Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Filip Szymczak może bowiem przejść zabieg artroskopii kolana - informuje Andrzej Grupa na łamach sport.interia.pl.

Lech Poznań już w niedzielę wróci do walki w Ekstraklasie po przerwie reprezentacyjnej. Ta nie była dla mistrzów Polski szczególnie szczęśliwa, bo ze zgrupowania drużyny narodowej do lat 21 z problemami wrócił Filip Szymczak.

Atakujący wystąpił w sparingu przeciwko Austrii, gdzie przedwcześnie musiał opuścić plac gry. Po faulu Samsona Baidoo doznał on urazu.

Badania nie wykazały wprawdzie niczego złego, ale i tak dla 20-latka może być to koniec sezonu. Nie ma to jednak związku ze wspomnianą kontuzją.

Według informacji, które podaje na łamach sport.interia.pl Andrzej Gruppa, w szeregach mistrza Polski noszą się z zamiarem wysłania Szymczaka na zabieg artroskopii kolana.

„W klubie z Bułgarskiej słyszymy, że poważnie rozpatrywana jest opcja, aby piłkarz już w najbliższych dniach przeszedł artroskopię kolana, bo prędzej czy później i tak będzie musiała zostać ona dokonana. To niezbyt skomplikowany zabieg, ale w przypadku napastnika ingerencja medyczna jest ponoć niezbędna. Nie ma to jednak żadnego związku z urazem doznanym w Turcji - piłkarz miał już bowiem pewne kłopoty ze stawem kolanowym, z tego wynikała m.in. jego pauza w spotkaniu z Lechią Gdańsk” - czytamy.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to dla Szymczaka może być to koniec sezonu. Potencjalna rekonwalescencja może potrwać od czterech do sześciu tygodni.

Inny wariant zakłada, by 20-latek udał się na zabieg po zakończeniu rozgrywek. Wtedy jednak musiałby prawdopodobnie opuścić początek okresu przygotowawczego.

Ewentualna absencja atakującego to spory problem dla trenera Johna van den Broma, bo wtedy miałby do dyspozycji tylko dwóch napastników: Mikaela Ishaka oraz Artura Sobiecha.

Lech Poznań kolejny mecz rozegra już 2 kwietnia, a rywalem będzie Pogoń Szczecin.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy