Lech Poznań: Przyszłość Dawida Kownackiego pod znakiem zapytania

Lech Poznań: Przyszłość Dawida Kownackiego pod znakiem zapytania fot. Ekstraklasa TV
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk | Sebastian Staszewski

Lech Poznań planuje złożyć ofertę za Dawida Kownackiego, o czym poinformowali Sebastian Staszewski i Tomasz Włodarczyk.

W zimowym oknie transferowym dosyć niespodziewanie do Ekstraklasy wrócił Dawid Kownacki. Lech Poznań doszedł bowiem do porozumienia z jego Fortuną Düsseldorf w kwestii transferu czasowego.

Wypożyczenie wkrótce jednak dobiega końca i na ten moment nie wiadomo, jaka będzie przyszłość uczestnika Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Pewne jest, że przy Bułgarskiej chętnie by go zatrzymali. Optuje za tym przede wszystkim trener Maciej Skorża, który widzi 25-latka w swojej koncepcji. Problemem może okazać się jednak podejście Niemców.

Tomasz Włodarczyk i Sebastian Staszewski twierdzą, że wkrótce do władz przedstawiciela zaplecza Bundesligi wpłynie w tej sprawie propozycja. Mowa o kolejnym wypożyczeniu, ale tym razem z opcją wykupu.

Co na to przedstawiciel kraju naszych zachodnich sąsiadów? Oni woleliby sprzedać napastnika od razu. Możliwe więc, że w takim wypadku Lech stanie się opcją rezerwową.

Duże do powiedzenia będzie miał też sam piłkarz, który coraz bardziej skłania się ku pozostaniu w stolicy Wielkopolski. Wiele będzie jednak zależało od tego, czy „Kolejorz” ostatecznie sięgnie po krajowy tytuł.

Po powrocie nad Wisłę Kownacki rozegrał 15 meczów, a jego dorobek to pięć goli i pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy