Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych

Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych fot. Lech Poznań
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lech Poznań

Filip Bednarek przechodzi testy medyczne w Lechu Poznań przed podpisaniem kontraktu z ekipą z województwa wielkopolskiego.

Doświadczony bramkarz postanowił definitywne zakończyć swoją przygodę z holenderskim futbolem i przystał na propozycję przedstawioną mu przez władze „Kolejorza”.

Brat Jana Bednarka (kiedyś gracz Lecha, a obecnie Southampton) przebywa już w Poznaniu, gdzie przechodzi obligatoryjne testy medyczne przed zawarciem umowy z polskim zespołem.

Jeżeli nie wykażą one niczego niepokojącego, 27-letni zawodnik dołączy do ekipy z województwa wielkopolskiego na zasadzie wolnego transferu, po tym jak wraz z końcem czerwca wygaśnięciu ulegnie obowiązujący go kontrakt z SC Heerenveen.

Były gracz Twente, Utrechtu oraz De Graafschap pełnił w drużynie „Dumy Fryzji” funkcję zmiennika Warnera Hahna. Ten nabawił się na pod koniec lutego poważnej kontuzji i dzięki temu Filip Bednarek otrzymał szansę do wykazania się swoimi umiejętnościami.

Niestety ze względu na pandemię koronawirusa i przedwczesne zakończenie rozgrywek w Holandii zdołał wystąpić w zaledwie sześciu ligowych spotkań SC Heerenveen, w których nie zachował ani razu czystego konta i musiał wyciągać piłkę z siatki aż 14-krotnie.

Były młodzieżowy reprezentant Polski będzie najprawdopodobniej w nowym sezonie rywalizował o miejsce w składzie Lecha z Mickeyem van der Hartem.

Dla poznańskiego klubu będzie to drugi letni transfer. Wcześniej z wyprzedzeniem potwierdził on pozyskanie Alana Czerwińskiego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy