Lech Poznań ukarany po meczu z Legią Warszawa. Dotkliwy „wyrok”

2024-05-17 10:31:37; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Lech Poznań ukarany po meczu z Legią Warszawa. Dotkliwy „wyrok” Fot. FotoPyK
Norbert Niebudek Źródło: Meczyki.pl

Lech Poznań został ukarany przez Komisję Ligi za pojawienie się na boisku rac podczas meczu z Legią Warszawa - informują Meczyki.pl.

Lech Poznań wciąż bierze udział w wyścigu o podium Ekstraklasy, lecz po ostatnim spotkaniu z warszawską Legią kwestia trzeciego miejsca nie jest już tylko i wyłącznie zależna od jego wyników.

Do przerwy „Kolejorz” przegrywał 0:2 po dwóch kuriozalnych trafieniach samobójczych. Bartosza Mrozka pokonała dwójka stoperów - Miha Blažič oraz Bartosz Salamon.

W drugiej połowie, kiedy podopieczni Mariusza Rumaka bezskutecznie próbowali odrobić straty, kibicom w końcu puściły nerwy. Na placu gry pojawiły się race, a sędzia główny Szymon Marciniak był zmuszony do przerwania zawodów na kilka minut.

Zachowanie sympatyków poznańskiego drużyny nie pozostało bez konsekwencji. Według portalu Meczyki.pl Komisja Ligi ukarała Lech Poznań karą finansową w wysokości 80 tysięcy złotych.

Dodatkowo rzeczony organ wlepił fanom „Kolejorza” zakaz wyjazdowy na najbliższe spotkanie przeciwko Legii w Warszawie. Jako że w bieżącym sezonie oba zespoły nie skonfrontują już swoich sił, kara przejdzie na następny sezon.

Na dwie kolejki przed końcem trwających rozgrywek na szczeblu Ekstraklasy Lech zajmuje piąte miejsce ze stratą „oczka” do plasującej się na najniższym stopniu podium ekipy „Wojskowych”.

Zespół dowodzony przez Mariusza Rumaka zmierzy się w niedzielę z Widzewem Łódź. W ostatniej kolejce zagra natomiast przed własną publicznością przeciwko Koronie Kielce.