Lech Poznań ukarany przez UEFA [OFICJALNIE]

Lech Poznań ukarany przez UEFA [OFICJALNIE] fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Lech Poznań otrzymał karę finansową ze strony UEFA za rewanżowy mecz z FK Bodø/Glimt i oba spotkania z Djurgårdens IF w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Aktualny mistrz Polski zainkasował przeszło osiem milionów euro na udziale w europejskich pucharach w trwającym sezonie i ma jeszcze szanse podreperować swój zarobek nawet do poziomu dziesięciu milionów euro. Aby tak się stało, musi w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy uporać się z faworyzowaną Fiorentiną (13 i 20 kwietnia).

Przed podjęciem próby wyeliminowania włoskiego zespołu do siedziby Lecha Poznań wpłynęła niezbyt optymistyczna informacja ze strony UEFA o wymierzaniu mu kar finansowych za rewanżowy mecz z FK Bodø/Glimt i oba spotkania z Djurgårdens IF w fazie pucharowej wspomnianych zmagań.

Łącznie „Kolejorz” został zobligowany do przelania 90,5 tysiąca euro na konto europejskiej centrali za blokowanie przejść (dwa raz po 14 tysięcy euro za rewanż z Bodø/Glimt i pierwsze spotkanie z Djurgården), użycie środków pirotechnicznych (23,25 tysiąca euro za pierwsze spotkanie z Djurgården i za drugie 35,25 tysięcy euro) oraz niewłaściwe zachowanie drużyny - przynajmniej pięć żółtych kartek (cztery tysiące euro za pierwsze spotkanie z Djurgården).

Nasz przedstawiciel na europejskim podwórku jest karany praktycznie przy okazji każdego z pojedynków przez UEFA.

Poprzednia sankcja obejmująca wyjazdowe spotkanie z Austrią Wiedeń i domowe z Villarrealem w fazie grupowej pozbawiła Lecha Poznań aż 113 tysięcy euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Bukayo Saka strollował Jamesa Maddisona, ale zemsta była słodka Bukayo Saka strollował Jamesa Maddisona, ale zemsta była słodka Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Legia Warszawa: Josué i Paweł Wszołek odpoczną. Wiadomo, kto kapitanem w meczu z Górnikiem Zabrze Legia Warszawa: Josué i Paweł Wszołek odpoczną. Wiadomo, kto kapitanem w meczu z Górnikiem Zabrze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy