2024-10-19 22:15:36; Aktualizacja: 2 godziny temu
Lech Poznań wrócił na zwycięską ścieżkę. Wygrana w sobotnim hicie Ekstraklasy [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / Pressfocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Lech Poznań pokonał Cracovię (2:0) w starciu na szczycie tabeli Ekstraklasy. Trzy punkty drużynie „Kolejorza” zapewniły trafienia Mikaela Ishaka i Patrika Wålemarka.

Lech Poznań rewelacyjnie wszedł w bieżący sezon na szczeblu Ekstraklasy. Podopieczni Nielsa Frederiksena przewodzą aktualnie ligowej stawce, jednak ich przewaga nad wiceliderującym Rakowem Częstochowa stopniała po poprzedniej kolejce do zaledwie dwóch punktów.

Powodem takiego obrotu zdarzeń stała się niespodziewana porażka „Kolejorza” w starciu przed własną publicznością przeciwko Motorowi Lublin.

Z powodu przerwy na mecze reprezentacji zespół ze stolicy województwa wielkopolskiego musiał czekać równo dwa tygodnie, aby stanąć przed szansą na rehabilitację. Tej upatrywał w wyjazdowym spotkaniu przeciwko notującej kapitalny początek rozgrywek Cracovii.

Otwarcie wyniku nastąpiło dopiero w drugiej połowie.

W 53. minucie zawodów dogranie z bocznej strefy boiska autorstwa Afonso Sousy wykorzystał Mikael Ishak, który uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Lech bardzo szybko poszedł za ciosem, podwyższając prowadzenie. Tym razem trójkowa akcja Antoniego Kozubala, Mikaela Ishaka oraz Patrika Wålemarka doprowadziła do bramki zdobytej przez tego ostatniego. To w sumie czwarte trafienie wypożyczonego z Feyenoordu Rotterdam zawodnika w barwach poznańskiej drużyny.

Ostatecznie ekipa Nielsa Frederiksena pokonała Cracovię w sobotnim hicie Ekstraklasy wynikiem 2:0, dzięki czemu wróciła na zwycięską ścieżkę.

Więcej na ten temat: Polska Lech Poznań Cracovia Ekstraklasa Wideo