Lech Poznań WYWAŻYŁ DRZWI DO ĆWIERĆFINAŁU. Mistrzowie Polski nie pozostawili Szwedom żadnych złudzeń fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Paweł Hanejko

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Djurgårdens IF 3-0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. W dwumeczu mistrzowie Polski pokonali Szwedów aż 5-0.

Lech Poznań przystępował do czwartkowego spotkania rewanżowego w ramach 1/8 finału Ligi Konferencji Europy z dwubramkową zaliczką, bo w pierwszym meczu wygrał u siebie 2-0.

Tym razem podopieczni Johna van den Broma mieli po prostu nadzieję, że uda im się obronić pozytywny rezultat sprzed tygodnia.

Gospodarze wiedzieli, że dla losów rywalizacji kluczowe będą pierwsze minuty, dlatego ruszyli do ataku. Na niewiele się to jednak zdawało, bo nie byli w stanie skruszyć dobrze dysponowanej tego dnia defensywny Lecha Poznań.

Pierwszą lepszą okazję stworzyli sobie goście, bo w 10. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Mikael Ishak, ale Szwed trafił tylko w słupek.

Z każdą kolejną minutą mistrzowie Polski pozwalali sobie na coraz śmielsze ataki. W 41. minucie o indywidualny rajd pokusił się Afonso Sousa, ale został sfaulowany przez Marcusa Danielsona.

Szwed najpierw ujrzał żółtą kartkę, ale arbiter chwilę później zmienił zdanie i po analizie VAR pokazał mu czerwony „kartonik”.

Na przerwę drużyny schodziły zatem z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Lech Poznań ponownie ruszył do ataku. W 49. minucie swoje szanse mieli Filip Szymczak i Radosław Murawski. Ich strzały lądowały jednak na obramowaniu bramki Djurgårdens IF.

Goście prezentowali się lepiej, ale nie byli w stanie skonsumować przewagi. To udało się dopiero w 77. minucie.

Wtedy piłkę z lewej strony dograł Pedro Rebocho, a w polu karnym znakomicie odnalazł się wprowadzony wcześniej Filip Marchwiński, który wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie.

W doliczonym czasie gry mistrzowie Polski nie zamierzali odpuszczać i dorzucili jeszcze dwa trafienia. Najpierw bramkarza rywala pokonał Nika Kwekweskiri, a na 3-0 rezultat podwyższył Michał Skóraś.

Lech Poznań wygrał zatem w dwumeczu aż pięcioma golami i teraz nie pozostaje mu nic innego, jak wyczekiwać losowanie 1/4 finału Ligi Konferencji Europy.

***

POTENCJALNI RYWALE LECHA POZNAŃ W ĆWIERĆFINALE LIGI KONFERENCJI EUROPY

***

ZNAMY TERMIN LOSOWANIE ĆWIERĆFINAŁU LIGI KONFERENCJI EUROPY

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester United już zdecydował w sprawie Erika ten Haga?! Manchester United już zdecydował w sprawie Erika ten Haga?! Marco Verratti zaoferował się gigantowi. Ten ma jednak pewne wątpliwości Marco Verratti zaoferował się gigantowi. Ten ma jednak pewne wątpliwości Transfery - Relacja na żywo [02/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [02/05/2024] Marek Papszun ze wzmocnieniem z Lecha Poznań?! Marek Papszun ze wzmocnieniem z Lecha Poznań?! W 2030 roku chce zostać prezydentem! Zdobył z Wisłą Kraków mistrzostwo Polski W 2030 roku chce zostać prezydentem! Zdobył z Wisłą Kraków mistrzostwo Polski Borussia Dortmund bliżej upragnionego finału Ligi Mistrzów. PSG zmuszone odrobić straty w rewanżu [WIDEO] Borussia Dortmund bliżej upragnionego finału Ligi Mistrzów. PSG zmuszone odrobić straty w rewanżu [WIDEO] „Xabi Alonso chciałby poprowadzić te kluby” „Xabi Alonso chciałby poprowadzić te kluby”