Lech Poznań zainteresowany 61-krotnym reprezentantem kraju

Lech Poznań zainteresowany 61-krotnym reprezentantem kraju fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Maksymilian Dyśko [Gol24.pl]

Lech Poznań wykazuje zainteresowanie Jere Uronenem - pisze Maksymilian Dyśko na łamach Gol24.pl.

Obsada lewej obrony w kolejnym sezonie w Lechu Poznań pozostaje pod znakiem zapytania. Kilka dni temu „O Jogo” zasugerowało, że z klubu odejdzie Pedro Rebocho, na temat czego spekulowało się już wcześniej. Rozstanie z Portugalczykiem zwiększyłoby szanse na przedłużenie przez „Kolejorza” kontraktu z Barry'm Douglasem i oczywiście wiązałoby się z pozyskaniem nowego lewego defensora.

Maksymilian Dyśko podaje, że Szkot otrzymał już propozycję przedłużenia współpracy. Kandydatem do transferu ma być z kolei Jere Uronen.

28-letni Fin to były piłkarz KRC Genk, który od 2021 roku jest związany z Brest. W jego barwach rozegrał 21 meczów w Ligue 1. W styczniu został wypożyczony do Schalke 04, w którego koszulce wystąpił 10 razy w Bundeslidze.

Schalke prawdopodobnie ma opcję wykupu bocznego obrońcy. Jego umowa z Brest jest ważna do połowy 2024 roku. Warunki pozyskania gracza mogą zależeć od tego, czy francuska drużyna utrzyma się na najwyższym rodzimym szczeblu. W przypadku spadku nie będą wygórowane.

Urodzony w Turku piłkarz jest 61-krotnym reprezentantem swojego kraju.

„Uronen był kiedyś mocno grany, ale czy teraz też? Nie wiem. Ale spróbuję się dowiedzieć” - skomentował doniesienia łączące go z Lechem Sebastian Staszewski z Interia.pl.

Do tej pory za głównego kandydata do wzmocnienia lewej obrony poznańskiej drużyny uchodził Florian Miguel z Hueski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy