Lech Poznań: Zmiany w sztabie szkoleniowym. Dwóch trenerów opuści zespół

Lech Poznań: Zmiany w sztabie szkoleniowym. Dwóch trenerów opuści zespół
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Maciej Kędziorek i Maciej Palczewski mogą po zakończeniu obecnego sezonu opuścić sztab szkoleniowy Johna van den Broma w Lechu Poznań - poinformował Dawid Dobrasz na łamach Meczyki.pl.

Przedstawiciele „Kolejorza” poinformowali w ostatnim czasie o podpisaniu nowym umów z Filipem Szymczakiem i Barrym Douglasem oraz definitywnym sprowadzeniu Filipa Dagerståla z FK Chimki.

Z pewnością na tych ruchach nie poprzestanie, ale przed pojawieniem się kolejnych może dojść do ogłoszenia wieści o nadchodzących zmianach w sztabie szkoleniowym Johna van den Broma.

Dawid Dobrasz z Meczyki.pl uważa, że wygasające kontrakty Macieja Kędziorka i Macieja Palczewskiego nie zostaną najprawdopodobniej przedłużone.

Pierwszy z nich dołączył do Lecha Poznań przed startem sezonu 2021/2022 na życzenie Macieja Skorży i pozostał w nim po jego odejściu jako specjalista od przygotowania stałych fragmentów gry oraz analityk gry rywali.

„Kolejorz” jest skłonny do kontynuowania z nim współpracy. 42-latek otrzymał nawet propozycję podpisania nowej umowy, ale nie skłania się do jej podpisania po tym, jak dostał atrakcyjną propozycję rozpoczęcia wyzwania w innym polskim zespole.

Kędziorek zakończy wkrótce kurs UEFA Pro i będzie mógł samodzielnie prowadzić dowolną drużynę w kraju oraz zagranicą.

Z kolei Palczewski od tego samego momentu odpowiada za szkolenie bramkarzy w ekipie z województwa wielkopolskiego. Wcześniej z identycznej roli wywiązywał się w Garbarni Kraków oraz Cracovii.

On w przeciwieństwie do Kędziorka nie ma na stole żadnej innej propozycji, ale też nie jest bliski wypracowania porozumienia z obecnym pracodawcą, o czym jako pierwszy poinformował użytkownik Julas na Twitterze.

Lech Poznań wydaje się być pogodzony już jego odejściem, ponieważ rozpoczął poszukiwania jego następcy.

Na zmianę sytuacji wokół obu współpracowników liczy John van den Brom, który jest pozytywnie nastawiony do kontynuowania współpracy z oboma panami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy