Lech Poznań zmienia trenera. OFICJALNIE: Dariusz Żuraw zwolniony

Lech Poznań zmienia trenera. OFICJALNIE: Dariusz Żuraw zwolniony fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o rozstaniu z trenerem Dariuszem Żurawiem.

Umowa między stronami, pierwotnie obowiązująca do 30 czerwca 2023 roku, została rozwiązana za porozumieniem stron.

„Trenerze, dziękujemy za zaangażowanie i pracę wykonaną przez dwa lata oraz za piękną europejską przygodę, życzymy powodzenia!” - czytamy w komunikacie prasowym.

Lech w najbliższych dniach ma podać nazwisko następcy Żurawia. Do czasu zatrudnienia nowego trenera treningi będą prowadzone przez dotychczasowych asystentów - Janusza Górę i Dariusza Dudkę.

Żuraw przejął zespół w kwietniu 2019 roku, zdobywając z nim wicemistrzostwo Polski i potem awansując do fazy grupowej Ligi Europy.

W trwającym sezonie Ekstraklasy wiodło mu się już zdecydowanie gorzej - aktualnie Lech zajmuje dziesiątą lokatę, a dodatkowo odpadł w ćwierćfinale Pucharu Polski. W Lidze Europy zdobył trzy punkty, wygrywając mecz przeciwko Standardowi Liege.

Wśród faworytów do przejęcia Lecha po 48-letnim Żurawiu wymienia się między innymi Macieja Skorżę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy