Lech Poznań zwieńczy rundę jesienną triumfem? „To będzie na pewno trudny mecz”
2024-11-28 19:30:54; Aktualizacja: 1 rok temu
Już w piątkowy wieczór Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Głos przed ostatnim spotkaniem rundy jesiennej zabrał trener Niels Frederiksen.
Lech Poznań po niespodziewanej porażce z Puszczą Niepołomice szybko się pozbierał i już w następnej kolejce zmazał plamę, pokonując Legię Warszawa w hicie kolejki aż 5-2.
Trzy punkty trafiły na konto obecnego lidera Ekstraklasy również i w minioną sobotę, kiedy to jego wyższość uznać musiał GKS Katowice.
Teraz pora na ostatnie spotkanie rundy jesiennej, w którym Lech zagra w delegacji z dziesiątym w tabeli Piastem Gliwice. Drużyna, której opiekunem jest Aleksandar Vuković, ma za sobą dwie porażki z rzędu zanotowane w starciach z Górnikiem Zabrze oraz Motorem Lublin.Popularne
Faworytem będzie oczywiście liderujący Lech. Dodatkowo domownicy będą musieli radzić sobie bez kapitana Jakuba Czerwińskiego, który w minionej potyczce z Górnikiem obejrzał czerwoną kartkę i został zawieszony na trzy następne spotkania.
Przed nadchodzącym pojedynkiem z Piastem głos zabrał Niels Frederiksen, a więc szkoleniowiec Lecha.
- Co mogę o nich powiedzieć? Na pewno nie jest tak, że oni są naszym głównym punktem skupienia. Oczywiście, że ich analizowaliśmy. Wiemy, jaką mają strukturę na boisku. Wiemy, jak budują swoje akcje w ofensywie i jak bronią. Wiemy też oczywiście, że ich kapitan będzie w meczu z nami zawieszony. Ale wciąż mają w składzie wielu dobrych piłkarzy - przyznał.
- My będziemy chcieli podejść do tego meczu w podobny sposób, jak do każdego innego. Będziemy próbowali przejąć kontrolę nad meczem. Ale wiem, że ich zespół radzi sobie całkiem dobrze w meczach na własnym stadionie. To będzie na pewno trudny mecz, ale jedziemy tam z zamiarem walki o zwycięstwo, tak jak zawsze - podsumował.
Piątkowe spotkanie w Gliwicach rozpocznie się o godzinie 20:30.







![Miał na stole cztery opcje z Ekstraklasy, wybrał transfer do rewelacji Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/113907/170x113/irfan-can-egribayat.jpg)

![Było wypożyczenie, jest transfer definitywny. Matěj Kovář opuścił Bayer Leverkusen [OFICJALNIE]](img/photos/92451/170x113/matej-kovar.jpg)




![Piłkarz oskarżył australijski klub o homofobię. Jest odpowiedź [OFICJALNIE]](img/photos/82768/170x113/josh-cavallo.jpg)


![Było wypożyczenie, jest transfer definitywny. Matěj Kovář opuścił Bayer Leverkusen [OFICJALNIE]](img/photos/92451/90x60/matej-kovar.jpg)




![Piłkarz oskarżył australijski klub o homofobię. Jest odpowiedź [OFICJALNIE]](img/photos/82768/90x60/josh-cavallo.jpg)







