Lech pozyskał drugiego bramkarza w letnim oknie. OFICJALNIE: Malenica już w Poznaniu

Lech pozyskał drugiego bramkarza w letnim oknie. OFICJALNIE: Malenica już w Poznaniu fot. Przemysław Szyszka | Lech Poznań
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o pozyskaniu Marko Malenicy.

Poważna kontuzja Mickeya van der Harta doprowadziła do tego, że w Poznaniu zaczęli rozglądać się za bramkarzem, który miałby załatać po nim wakat, nawet mimo faktu wcześniejszego sprowadzenia innego golkipera - Filipa Bednarka. Wybór padł na Marko Malenicę.

Chorwat w poniedziałek przeszedł obligatoryjne testy medyczne. Te wypadły pomyślnie, dlatego też transakcja mogła zostać zrealizowana.

Przenosi się on do Poznania z NK Osijek na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między stronami ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. Co warto podkreślić, Lech zastrzegł sobie możliwość pierwokupu tego zawodnika.

- Jestem bardzo podekscytowany tym transferem. Nie mogę się doczekać, aż zacznę występować w barwach tak renomowanego klubu. Cieszę się, że tu trafiłem. Chcę walczyć z nowym zespołem o trofea — powiedział.

Były młodzieżowy reprezentant Chorwacji pełnił w minionym sezonie głównie rolę zmiennika. Dlatego też rozegrał tylko jedno spotkanie w ramach krajowego pucharu.

Malenica to czwarty letni transfer „Kolejorza”. Wcześniej informowano o pozyskaniu Mikhaela Ishaka, Filipa Bednarka i Alana Czerwińskiego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy