„Lechia Gdańsk nie awansuje do Ekstraklasy. Nie ma na to szans”. Były piłkarz przekonany

2023-07-23 12:45:33; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
„Lechia Gdańsk nie awansuje do Ekstraklasy. Nie ma na to szans”. Były piłkarz przekonany Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Lechia Gdańsk zaliczyła mocny wstrząs i spadła z hukiem do pierwszej ligi. Czy ma szansę na błyskawiczny powrót do Ekstraklasy? Sebastian Mila szczerze w to wątpi.

Lechia Gdańsk zakończyła swoją długą przygodę w Ekstraklasie po fatalnym sezonie.

Perspektywa po spadku nie przedstawiała się najlepiej. Oprócz braków sportowych pojawiły się te finansowe. W pewnym momencie wydawało się, że pomorskiej drużynie grozi nawet upadłość.

W tunelu pojawiło się jednak jasne światło.

Gdańszczanie zmienili właściciela. Został nim fundusz inwestycyjny MADA Global FUND FOR INCOME OPPORTUNITIES ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowy inwestor ma uregulować wszelkie długi i wspomóc klub w walce o awans.

Na pewno coś w tej kwestii drgnęło. Zespół Szymona Grabowskiego wzmocniła gwiazda pierwszej ligi, czyli Luis Fernández. Hiszpanowi zaoferowano naprawdę duże pieniądze, nieosiągalne dla niektórych ekip z Ekstraklasy.

Mimo to Sebastian Mila nie wierzy w sukces macierzystego klubu, o czym przekonywał w programie „Pogadajmy o piłce” na kanale Meczyki.pl.

-Lechia nie awansuje do Ekstraklasy. Nie ma na to szans. To nie jest gotowa drużyna. Jestem pierwszy, który chciałby, żeby awansowała. Ale co mam teraz powiedzieć? - stwierdził zawodnik, który w trykocie „Biało-Zielonych” rozegrał 55 spotkań.

Drużyna z Pomorza w pierwszym meczu sezonu pokonała Chrobrego Głogów stosunkiem 4-2. Hat-trickiem popisał się wspomniany Fernández.

Więcej na ten temat: Polska Lechia Gdańsk Sebastian Mila I liga