Lechia Gdańsk pożegnała sześciu zawodników [OFICJALNIE]

Lechia Gdańsk pożegnała sześciu zawodników [OFICJALNIE] fot. Patryk Kosmider / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk poinformowała, że umowy sześciu zawodników pierwszej drużyny nie zostaną przedłużone.

Lechia Gdańsk to spadkowicz z Ekstraklasy, który zrobi wszystko, by jak najszybciej wrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

W środę powinniśmy poznać nowego trenera ekipy z Trójmiasta, prawdopodobnie Szymona Grabowskiego. Przejmie on schedę po Davidzie Badii.

Nowy szkoleniowiec zmierzy się z ogromnym wyzwaniem. Być może będzie to dla niego największa próba w dotychczasowej karierze.

Zanim jednak obejmie on pierwszy zespół, doszło do roszad kadrowych. We wtorkowe popołudnie poinformowano, że drużynę opuszcza sześciu zawodników.

Są nimi Rafał Pietrzak, Marco Terrazzino, Flávio Paixão, Jakub Kałuziński, Kristers Tobers, Joel Abu Hanna.

38-letni Paixão zdecydował się na zakończenie kariery, z kolei Abu Hanna wróci do Legii Warszawa, z której był tylko wypożyczony.

Reszta szuka pracodawców na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umów, a najjaśniejsze perspektywy kreują się przed 20-letnim Kałuzińskim, którego chcą w Rakowie Częstochowa, ale i w beniaminku Serie A - Frosinone.

Wcześniej zespół z Pomorza opuścili jeszcze Henrik Castegren oraz Łukasz Zwoliński, już zakontraktowany przez mistrza Polski, Raków.

Na liście Lechii brakuje za to Michała Buchalika, więc w przypadku tego 34-letniego bramkarza prawdopodobnie trwają rozmowy w sprawie przedłużenia wygasającej umowy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy