Lechia Gdańsk sprowadza młodzieżowego mistrza świata

Lechia Gdańsk sprowadza młodzieżowego mistrza świata
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: WP SportoweFakty [Piotr Koźmiński]

Mykoła Musolitin ma zostać nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk, o czym donosi Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”

Pomimo tego, że okno transferowe zostanie otwarte dopiero w styczniu, niektóre kluby powoli czynią pod nie przymiarki. Do tej grupy zalicza się Lechia Gdańsk.

Zdaniem Koźmińskiego ekipa z Trójmiasta pozyska w zimie nowego skrzydłowego. Mowa o Mykole Musolitinim, która gra obecnie dla łotewskiej Valmiery.

21-latek może być znany polskim kibicom. W 2019 roku uczestniczył on bowiem w rozgrywanych na terenie naszego kraju Mistrzostwach Świata do lat 20.

Wspólnie z Ukrainą sięgnął zresztą po końcowy triumf w tym turnieju. Miał on w to zwycięstwo swój wkład, ponieważ wystąpił w dwóch meczach.

Teraz prawdopodobnie będziemy mieli okazję oglądać go w Ekstraklasie. Zdaniem Koźmińskiego sprawa jest przesądzona i skrzydłowy zamelduje się w Gdańsku po Nowym Roku.

Musolitin swoje pierwsze kroki w zawodowej piłce stawiał w Czornomorciu Odessa. Od stycznia tego roku występuje we wspomnianej Valmierze.

Na Łotwie rozegrał łącznie 18 meczów. Jego dorobek to cztery asysty.

Skrzydłowy jest obecnie reprezentantem Ukrainy do lat 21.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy