Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE]

Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Lechia Gdańsk została ukarana przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich za niedostarczenie w terminie wymaganej dokumentacji dotyczącej Finansowego Fair Play.

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec polskiego klubu na początku marca za to, że ten nie złożył do 15 stycznia stosownych dokumentów przedstawiających próg rentowności klubu na trwające rozgrywki.

Przedstawiciele „Biało-Zielonych” poinformowali wówczas, że są w stałym kontakcie z europejską organizacją i nie spodziewają się otrzymania żadnej kary za niewypełnienie obowiązku ze względu na trwające badanie sprawozdania finansowego przez nowego biegłego rewidenta.

Izba Orzekająca Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) postanowiła mimo to zbadać całą sprawę i nie uznała tłumaczenia Lechii Gdańsk za wystarczające, dlatego zdecydowała się ukarać polski zespół grzywną w wysokości 25 tysięcy euro (około 111 tysięcy złotych).

Więcej na temat: Lechia Gdańsk Oficjalnie UEFA Polska

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy