Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE]

Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Lechia Gdańsk została ukarana przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich za niedostarczenie w terminie wymaganej dokumentacji dotyczącej Finansowego Fair Play.

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec polskiego klubu na początku marca za to, że ten nie złożył do 15 stycznia stosownych dokumentów przedstawiających próg rentowności klubu na trwające rozgrywki.

Przedstawiciele „Biało-Zielonych” poinformowali wówczas, że są w stałym kontakcie z europejską organizacją i nie spodziewają się otrzymania żadnej kary za niewypełnienie obowiązku ze względu na trwające badanie sprawozdania finansowego przez nowego biegłego rewidenta.

Izba Orzekająca Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) postanowiła mimo to zbadać całą sprawę i nie uznała tłumaczenia Lechii Gdańsk za wystarczające, dlatego zdecydowała się ukarać polski zespół grzywną w wysokości 25 tysięcy euro (około 111 tysięcy złotych).

Więcej na temat: Lechia Gdańsk Oficjalnie UEFA Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy