Lechię Gdańsk czekają duże zmiany. Odejdzie przynajmniej ośmiu zawodników

Lechię Gdańsk czekają duże zmiany. Odejdzie przynajmniej ośmiu zawodników fot. Patryk Kosmider / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: WP SportoweFakty

Sytuacja Lechii Gdańsk z dnia na dzień jest coraz gorsza. Po sezonie odejdzie kilku kluczowych zawodników - informują „WP SportoweFakty”.

Spadek Lechii Gdańsk obnażył braki sportowe i organizacyjne tego klubu. Oczywiste jest, że do rozgrywek I Ligi przystąpi zupełnie inna drużyna od tej, która spadła z Ekstraklasy.

W ostatnich tygodniach pojawiało się wiele doniesień na temat transferu Łukasza Zwolińskiego. W gronie potencjalnych nabywców wymienia się świeżo upieczonego mistrza Polski, czyli Raków Częstochowa.

Według informacji „WP SportowychFaktów” z Gdańska mają odejść zawodnicy, którzy nie osiągnęli porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu. Na tej liście znajdują się: Rafał Pietrzak, Flavio Paixao, Marco Terrazzino, Michał Buchalik, Kristers Tobers, Jakub Kałuziński i Joel Abu Hanna, który przebywa tam na wypożyczeniu z Legii Warszawa.

Niedawno pojawiła się informacja, jakoby „Biało Zieloni” zalegali niektórym piłkarzom z pensjami. Złożyli oni wezwania do zapłaty. To też może pociągnąć za sobą efekty w postaci następnych odejść.

Trener David Badia na konferencji prasowej przed meczem ze Stalą Mielec powiedział, że w najbliższych spotkaniach więcej szans będą dostawać młodzieżowcy, aby uniknąć kary finansowej za brak wypełnienia limitu czasu gry młodzieżowców, który wynosi 3000 minut. Gdańszczanom brakuje 690 minut.

Lechia spadła z Ekstraklasy po 15 latach. W tym czasie wygrała Puchar Polski w sezonie 2018/2019 oraz Superpuchar Polski w 2019 roku.

W najbliższą niedzielę Lechia zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Start spotkania o godzinie 12:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy