Leeds United dmucha na zimne. Trzech kandydatów do zastąpienia Marcelo Bielsy

Leeds United dmucha na zimne. Trzech kandydatów do zastąpienia Marcelo Bielsy fot. Russell Hart / Focus Images / MB Media / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Umowa Marcelo Bielsy z Leeds United wygasa już 30 czerwca, a menedżer wciąż nie poinformował swojego pracodawcy, jakie są jego plany na przyszłość. W związku z tym klub stworzył listę trzech potencjalnych następców - donosi „The Telegraph”.

„El Loco” prowadzi angielską ekipę od trzech i pół roku, co nie zdążyło mu się już dawno. Po raz ostatni przedłużył on współpracę kilka miesięcy temu.

66-latek ma w zwyczaju żyć z dnia na dzień, dlatego „Pawie” są zmuszone co roku czekać na to, co postanowi charyzmatyczny szkoleniowiec.

Jak informuje „The Telegraph”, mimo zakończenia udziału w rozgrywkach Pucharu Ligi Angielskiej oraz Pucharu Anglii, a także ledwie piętnastej pozycji w tabeli Premier League, klubowe władze są zadowolone z wykonanej przez Marcelo Bielsę pracy.

Leeds United jest jednak zmuszone dmuchać na zimne, dlatego wytypowało już trzech kandydatów do ewentualnego zastąpienia Argentyńczyka.

To Jesse Marsch, Ernesto Valverde i Carlos Corberán, którzy w przypadku zatrudnienia mogą liczyć na długoterminową współpracę.

Dziennik podkreśla, że Anglikom zależy na tym, aby nowy menedżer także miał jasną wizję gry oraz szerokie spojrzenie na futbol.

Marsch zasłynął ze swojej sumiennej pracy w New York Red Bulls oraz Salzburgu, ale zupełnie nie sprawdził się w RB Lipsk. Mimo to latem na brak zainteresowania nie powinien narzekać. Bez pracy jest również obecnie Valverde. Hiszpana chwalono szczególnie za dokonania w Athleticu.

Ostatni z kandydatów miał już okazję współpracować z Bielsą, a dodatkowo prowadził klubowe rezerwy. W tej chwili odpowiada on za wyniki Huddersfield Town, które zajmuje piąte miejsce w tabeli Championship. Przejęcia „Pawi” w jego przypadku wydaje się naturalnym krokiem.

Na razie Leeds United nie chce wykonywać nerwowych ruchów i ogranicza się jedynie do zakulisowych rozmów. Priorytetem jest bowiem kontynuowanie współpracy z Bielsą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny Sevilla zaskoczyła. Jesús Navas z dożywotnim kontraktem [OFICJALNIE] Sevilla zaskoczyła. Jesús Navas z dożywotnim kontraktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy