Leeds United sprowadzi Klichowi poważnego konkurenta? Bielsa zabiega o transfer gracza Barcelony

Leeds United sprowadzi Klichowi poważnego konkurenta? Bielsa zabiega o transfer gracza Barcelony fot. Debu55y / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport | AS

Riqui Puig znalazł się w kręgu zainteresowań Leeds United - informują hiszpańskie media.

Ronald Koeman wyraził w trakcie letniego okna transferowego swój podziw dla umiejętności prezentowanych przez utalentowanego wychowanka „Dumy Katalonii” i jednocześnie poinformował jego oraz kilku innych młodych zawodników, że powinni oni udać się na wypożyczenia do klubów, gdzie będą mieli większą szansę do notowaniach regularnych występów.

Riqui Puig przyjął do wiadomości słowa szkoleniowca i odrzucił możliwość tymczasowej przeprowadzki, ponieważ uznał, że jest już na tyle dobrym piłkarzem, że pokaże trenerowi na treningach, że jest gotów do podjęcia równorzędnej walki z innych graczami Barcelony.

Dotychczasowe wydarzenia wskazują jednak na to, że 21-letni zawodnik znajduje się w dalszym ciągu dość nisko w hierarchii Koemana, ponieważ zanotował pod jego wodzą zaledwie dwa występy i to z ławki rezerwowych.

Z tego też powodu w hiszpańskie media ponownie nakręcają temat zimowego wypożyczenia utalentowanego pomocnika, który znalazł się rzekomo na celowniku Marcelo Bielscy. Argentyńczyk widzi w Puigu idealne uzupełnienie kadry prowadzonego przez siebie Leeds United.

Beniaminek Premier League próbował już latem sprowadzić wartościowego konkurenta dla Mateusza Klicha i był bardzo blisko zakontraktowania Michaëla Cuisance'a z Bayernu Monachium. Ostatecznie Francuz trafił na zasadzie wypożyczenia do Olympique'u Marsylia, po tym jak szkoleniowiec angielskiego klubu zablokował jego transfer ze względu na oblane przez zawodnika testy medyczne.

Przedstawiciele „Pawii” nie zdążyli wówczas wskazać innego kandydata do wzmocnienia środka pola, ale nie zrezygnowali z tego pomysłu i mają teraz dążyć do tymczasowego nabycia prawa do korzystania z usług 21-latka, o ile ten zmienił swoje nastawienie i zgodzi się zimą na opuszczenie szeregów Barcelony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy