Leeds United w pięknym stylu melduje się w finale baraży!

2024-05-16 23:13:19; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Leeds United w pięknym stylu melduje się w finale baraży! Fot. charnsitr / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

Leeds United w rewanżowym starciu półfinałowym rozbiło Norwich City aż 4:0 i w pięknym stylu zameldowało się w finale baraży o awans do Premier League.

Leeds United sezon zasadniczy zakończyło na trzeciej lokacie w związku z czym, o powrót do Premier League po rocznej przerwie, musi walczyć poprzez baraże.

W półfinale rywalem „Pawi” było Norwich City, które u siebie postawiło twarde warunki i pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, jednak w rewanżu podopieczni Daniela Farke'go nie pozostawili już rywalom złudzeń.

Wynik meczu otworzył już w siódmej minucie Ilia Gruev, który umieścił piłkę w siatce bezpośrednio po strzale z rzutu wolnego.

Po 20 minutach gry na tablicy wyników było już 2:0, co stało się za sprawą Joëla Piroe, który wykorzystał piękne podanie Wilfried Gnonto i strzałem głową pokonał Angusa Gunna.

Jeszcze przed przerwą losy tego dwumeczu zostały właściwie rozstrzygnięte, ponieważ w 40. minucie Georgino Rutter umieścił piłkę w siatce obok prawego słupka.

Wynik spotkania ustalił w 68. minucie Crysencio Summerville, który wykorzystał dośrodkowanie od Juniora Firpo.

Ponad 36 tysięcy fanów zgromadzonych na Elland Road fetowało awans do finału baraży. Ich ulubieńcy wybiorą się na Wembley, ale jeszcze nie wiadomo, z kim im się przyjdzie tam zmierzyć.

W pierwszym meczu pomiędzy Southampton a West Bromwich Albion padł bezbramkowy remis, a kto przechyli szalę na swoją korzyść i powalczy z Leeds o awans do Premier League, przekonamy się w piątkowy wieczór.