Legenda chińskiego futbolu wymazana z Internetu

Legenda chińskiego futbolu wymazana z Internetu
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Lucarne Opposée

Hao Haidong wskutek opublikowania kontrowersyjnego filmiku został wymazany z chińskiego Internetu.

Najskuteczniejszy strzelec w historii reprezentacji Chin wraz ze swoją żoną, byłą badmintonistką i brązową medalistą Igrzysk Olimpijskich w Sydney Ye Zhaoying, pojawili się wczoraj jako jedni z gości w trakcie dwugodzinnego programu na kanale YouTube chińskiego miliardera Guo Wenguiego. Ich udział w audycji wywołał niemałą burzę.

Haidong w trwającym ponad dwadzieścia minut materiale wezwał do obalenia partii komunistycznej, a także potępił korupcję w sporcie, w tym zwłaszcza w futbolu. Wszystko to w 31. rocznicę protestów na placu Tian’anmen w Pekinie i związanych nimi zamieszek na terenie całego kraju. Były piłkarz pod koniec swojego wystąpienia zaproponował też utworzenie federalnego państwa chińskiego.


Rząd szybko zareagował na zamieszanie wywołane tym wideo. Hasło „Hao Haidong” zniknęło zupełnie z chińskiego Internetu. Co ciekawe, jeszcze niedawno 50-latek odbierał w kraju gratulacje po tym, jak jego syn Hao Runze strzelił gola w debiutanckim występie dla serbskiego klubu Radnički Nisz. Teraz jest niemal pewne, że zarówno on, jak i jego rodzina już raczej nigdy nie pojawią się w ojczyźnie.

Więcej na temat: Hao Haidong Dalian Shide FC Chiny

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy