Legenda Realu Madryt wśród kandydatów na nowego trenera Schalke 04

2024-09-23 19:10:45; Aktualizacja: 4 dni temu
Legenda Realu Madryt wśród kandydatów na nowego trenera Schalke 04 Fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Schalke 04 rozważa zatrudnienie w roli trenera prowadzącego obecnie rezerwy Realu Madryt Raúla Gonzáleza Blanco – informuje „Relevo”.

Dotychczasowy szkoleniowiec ekipy z Gelsenkirchen Karel Geraerts został zwolniony po przegranym 3:5 meczu z SV Darmstadt 98, w którym jego podopieczni niemal do ostatnich minut pierwszej połowy prowadzili 3:0. Wraz z nim stanowisko stracił także dyrektor sportowy Marc Wilmots.

Szanse na to, że były kapitan Realu Madryt obejmie Schalke 04 wydają się jednak niewielkie. Jego posada w drużynie rezerw „Królewskich” pozostaje stabilna, natomiast sytuacja w drugoligowym niemieckim klubie jest najtrudniejsza od wielu lat.

Raúl w przeszłości występował w barwach Schalke 04. W sezonach 2010/2011 i 2011/2012 rozegrał tam łącznie blisko 100 spotkań, w których strzelił 40 goli i zanotował 21 asyst. Sięgnął wówczas po Puchar i Superpuchar Niemiec, a także dotarł do półfinału Ligi Mistrzów.

Jako trener w sezonie 2019/2020 wygrał UEFA Youth League z drużyną U-19 „Los Blancos”, a z zespołem rezerw dwa razy walczył w barażach o awans na drugi poziom rozgrywkowy w Hiszpanii.

Schalke 04 w tabeli 2. Bundesligi zajmuje obecnie trzecie miejsce od końca. Po sześciu kolejkach ma na koncie zaledwie cztery punkty. Oprócz Raúla w gronie kandydatów na nowego szkoleniowca tego klubu znajduje się między innymi prowadzący do niedawna SV Darmstadt 98 Torsten Lieberknecht.