Legendarny Just Fontaine nie żyje

Legendarny Just Fontaine nie żyje fot. FIFA [YouTube]
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: RMC Sport | L'Équipe

Absolutna legenda francuskiej piłki, Just Fontaine, nie żyje. Rekordowy król strzelców Mistrzostw Świata w 1958 roku zmarł w wieku 89 lat.

Niestety, niespodziewanie francuskie media poinformowały o śmierci Justa Fontaine'a, czy bezsprzecznie jednej z ikon francuskiej piłki.

Napastnik urodzony w marokańskim Marrakeszu większość swej piłkarskiej kariery spędził we Francji, gdzie bronił barw OGC Nice i Stade Reims. Wraz z tą drugą ekipą naznaczył piękny rozdział w jej historii, zdobywając trzykrotnie mistrzostwo kraju.

Dopełnieniem jego kariery klubowej była z pewnością niezwykle udana służba w reprezentacji „Trójkolorowych”. 

W narodowym trykocie uzbierał co prawda tylko 21 występów, lecz te okrasił aż 30 trafieniami. Szczególnie zapamiętamy go z Mistrzostw Świata w 1958 roku.

Na turnieju organizowanym w Szwecji Fontaine zdobył aż trzynaście goli w sześciu spotkaniach, co do dzisiaj pozostaje niedoścignionym rekordem.

Po zawieszeniu butów na kołek legendarny snajper zajął się trenerką. W tej profesji jednak już tak nie brylował. Prowadząc kadrę Francji, Paris Saint-Germain, US Toulouse czy w końcu reprezentację Maroka nie sięgnął po żadne trofeum. 1981 roku porzucił zawód szkoleniowca.

Wielki Just Fontaine zmarł z nocy z wtorku na środę w Tuluzie.

Legenda perły z Marrakeszu nie zgaśnie nigdy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy