Legia rozpoczyna duże zmiany w szatni. Kucharczyk opuszcza Warszawę!

2019-05-23 19:03:38; Aktualizacja: 5 lat temu
Legia rozpoczyna duże zmiany w szatni. Kucharczyk opuszcza Warszawę! Fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko Źródło: Legia.net

Kończy się pewna epoka w Legii Warszawa. Jednym z zawodników, którzy latem pożegnają się z Łazienkowską, jest Michał Kucharczyk.

Jak poinformował serwis Legia.net, wygasająca z końcem czerwca umowa Kucharczyka nie zostanie przedłużona. To oznacza, że skrzydłowy opuści Legię, do której przeniósł się latem 2010 roku ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Kucharczykowi w pozostaniu w polskiej stolicy przeszkodziła zmiana na stanowisku dyrektora sportowego. O ile był w pełni dogadany z Ivanem Kepciją, ale zabrakło czasu na podpisanie dokumentu, to następca Chorwata, Radosław Kucharski, miał już inne zdanie na ten temat i o braku porozumienia zdecydowały za duże rozbieżności finansowe. Ostatecznie Legia wycofała się z rozmów i postanowiła rozstać się z piłkarzem.

28-latek w związku z tym szuka pracodawcy na zasadzie wolnego transferu. Niewykluczone, że wzmocni Kayserispor. Turecki ekstraklasowicz miał już złożyć zawodnikowi korzystną ofertę.

Kucharczyk, który z Legią pięć razy sięgał po mistrzostwo Polski, w zakończonym sezonie wystąpił w 28 meczach Ekstraklasy, strzelając cztery bramki i zaliczając tyle samo asyst.