Legia Warszawa celuje w transfer ofensywnego pomocnika z Ukrainy

Legia Warszawa celuje w transfer ofensywnego pomocnika z Ukrainy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: BuckarooBanzai [Twitter] | Viktor Vatsko

Na celowniku Legii Warszawa znalazł się Kyryło Kowałeć, o czym informuje na Twitterze użytkownik BuckarooBanzai, powołując się na Viktora Vatsko.

Legia Warszawa pozyskała w letnim oknie transferowym kilku wartościowych zawodników. Do takowych na pewno należy zaliczać Makanę Baku, Domnika Hładuna, Blaža Kramera oraz Róberta Picha. Do tego wykupiony z Unionu Berlin został Paweł Wszołek.

Pewne jest, że to nie koniec nowych twarzy, bo Kosta Runjaić potrzebuje jeszcze wzmocnić kilka pozycji - przede wszystkim ofensywnego pomocnika, ale też środkowego napastnika oraz zawodniku o defensywnym przysposobieniu.

Być może dlatego na radar stołecznej ekipy trafił Kyryło Kowałeć, o czym informuje na Twitterze użytkownik BuckarooBanzai, powołując się na Viktora Vatsko.

29-latek to właśnie ofensywny pomocnik, który obecnie pozostaje bez przynależności klubowej. Jego kontrakt z FK Ołeksandriją wygasł wraz z końcem czerwca i nie został przedłużony, dlatego Ukrainiec szuka nowego klubu.

Legia nie jest jednak osamotniona w staraniach o tego zawodnika, bo zainteresowanie nim przejawiają Szwajcarzy - FC Zürich oraz FC Basel.

Na niekorzyść zawodnika działa niewątpliwie fakt, że swój ostatni mecz w ligowych warunkach rozegrał jeszcze w październiku 2021 roku. Później borykał się z kontuzją, a kiedy wrócił do zdrowia, rozgrywki ukraińskiej ekstraklasy zostały przerwane ze względu na wojnę.

Kowałeć od początku swojego pobytu w FK Ołeksandriji rozegrał łącznie 87 meczów, a jego dorobek to 14 goli oraz 14 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy