Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE]

Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Legia Warszawa

Czesław Michniewicz skomentował aktualną sytuację Pawła Wszołka. Przy okazji trener Legii Warszawa potwierdził, że skrzydłowy odpowiedział już za swoje niepoprawne zachowanie w przerwie meczu z Wisłą Płock.

28-latek to jeden z czołowych piłkarzy „Wojskowych” i kiedy jest zdrowy, może on liczyć na grę w podstawowym składzie. Nie inaczej było podczas rywalizacji z Wisłą Płock.

W tym spotkaniu Polak wywalczył rzut karny dla swojej drużyny, ale w przerwie zapadła decyzja o ściągnięciu go z boiska i wprowadzeniu na drugą połowę Artema Szabanowa, dla którego był to debiut w nowych barwach.

Paweł Wszołek nie za dobrze przyjął informację o zmianie. Skrzydłowy mocno się zdenerwował i wypowiedział kilka gorzkich słów pod adresem Czesława Michniewicza. 

Już po wszystkim były gracz Sampdorii czy Queens Park Rangers wydał oświadczenie, w którym odniósł się do doniesień podawanych przez Meczyki.pl.

„Wszelkie sprawy rozstrzygane są w szatni, a w przerwie meczu po zmianie, z trenerem Michniewiczem podaliśmy sobie rękę, a z drugim trenerem odbyłem rozmowę po meczu” – oznajmił między innymi.

Teraz o sytuacji Wszołka opowiedział Michniewicz. 51-latek ujawnił, że wobec kilkukrotnego reprezentanta biało-czerwonych wyciągnięto już konsekwencje i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrał on w meczu z Górnikiem Zabrze.

– Piłka nożna to gra oparta na dużych emocjach. Czasami emocje powodują, że człowiek zachowuje się tak czy inaczej. Widziałem wiele sytuacji z własnego doświadczenia, w światowej piłce, sporcie, gdzie emocje powodują czasami, że człowiek zachowuje się irracjonalnie. W przypadku Pawła to zachowanie było nieodpowiednie – rozpoczął.

– Wyciągnął z tego wnioski, przeprosił drużynę w obecności wszystkich, wpłacił pieniądze na cel charytatywny – wyjawił.

– W dalszym ciągu liczę na Pawła. To bardzo dobry piłkarz, którego znam ponad dziesięć lat, i bardzo dobry człowiek. Duży profesjonalista, rzadko się takich spotka. Ale człowiek to tylko człowiek. Piłkarz w emocjach może popełnić pewne błędy. Temat jest dla nas zamknięty – zauważył.

Paweł będzie w kadrze meczowej. Bardzo podoba mi się reakcja drużyny na tę sytuację. Rozmawiali z Pawłem, wyjaśnili mu pewne rzeczy i bardzo się za nim wstawiali – zakończył.

Trener Legii Warszawa w trakcie konferencji prasowej potwierdził również, że w kadrze meczowej znajdą się wszyscy piłkarze pozyskani w zimie, czyli Jasurbek Yaxshiboyev, Artem Szabanow, Nazarij Rusyn oraz Ernest Muçi. Podobnie to wygląda, jeśli chodzi o zmagającego się ostatnio z problemami zdrowotnymi Artura Boruca.

Zawody odbędą się w sobotę o godzinie 20:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy