Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło”

2023-03-27 10:51:28; Aktualizacja: 1 rok temu
Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Legia.com

Legia Warszawa pod nieobecność Kacpra Tobiasza mogła liczyć na dobre występy Dominika Hładuna. Golkiper udzielił wywiadu klubowej stronie.

Legia Warszawa zajmuje w tabeli Ekstraklasy drugie miejsce i wielkimi krokami zbliża się do tego, by awansować do europejskich pucharów. Duża w tym zasługa golkiperów.

Od początku sezonu pewnym punktem był Kacper Tobiasz, a gdy jemu przytrafił się uraz, to do bramki wskoczył Dominik Hładun.

Były zawodnik Zagłębia Lubin nie zawiódł i od samego początku prezentuje bardzo dobry poziom.

Czy spodziewał się, że od samego początku aż tak dobrze mu pójdzie?

- Zawsze moim celem jest pokazanie swoich umiejętności. Nie chcę robić błędów, które mogą wpłynąć na wynik meczu. Chcę dawać coś „ekstra” drużynie, żeby zdobywać punkty dla Legii. Po meczu z Górnikiem poczułem coraz wyższe oczekiwania. Poprzeczka była wysoko postawiona, ale to nie zaprzątało mi głowy. Lubię czuć taką pozytywną presję. Każdy zakończony mecz to już historia. Ludzie zapamiętują Cię z tygodnia na tydzień. Nie możesz podchodzić do jednej rywalizacji cały czas, rozpamiętując w głowie poprzednią. Tak ja do tego podchodzę i to pozwoliło mi osiągnąć dobrą formę - stwierdził.

Co najbardziej zaskoczyło Hładuna w Legii?

- Legia chce grać atakiem pozycyjnym. Od bramkarza wymaga się, aby w każdej sytuacji szukał możliwości gry po ziemi. Trenerzy stawiają na to mocny nacisk. Sztab uczula nas, abyśmy cały czas byli pod grą i wystawiali się do podań. W fazie budowania akcji bardzo często przejmujemy rolę obrońcy, który skutecznym wprowadzeniem piłki ma dać przewagę kolegom z pola - dodał.

Legia Warszawa kolejny mecz rozegra 1 kwietnia, a rywalem będzie Raków Częstochowa.