Legia Warszawa: Filip Mladenović w ostatecznej kadrze [OFICJALNIE] | Vladan Kovačević pominięty

2023-03-17 18:53:58; Aktualizacja: 1 rok temu
Legia Warszawa: Filip Mladenović w ostatecznej kadrze [OFICJALNIE] | Vladan Kovačević pominięty Fot. FotoPyK

Występujący w Legii Warszawa Filip Mladenović znalazł się w ostatecznej kadrze Serbii na mecze z Litwą i Czarnogórą.

Filip Mladenović ma na koncie 21 występów w reprezentacji Serbii. Lewy obrońca był jej członkiem na niedawnym mundialu w Katarze, którego podopieczni Dragana Stojkovicia nie mogli zaliczyć do udanych, bo odpadli po fazie grupowej. Piłkarz Legii Warszawa wystąpił w meczu z Brazylią.

W najbliższych tygodniach 31-latek będzie mógł powiększyć dorobek w drużynie narodowej. Boczny defensor znalazł się w finalnej kadrze na spotkania z Litwą i Czarnogórą. Serbowie rozpoczną nimi zmagania w eliminacjach Mistrzostw Europy 2024. Mecze odbędą się 24 i 27 marca. Pierwszy zostanie rozegrany w Belgradzie, a drugi w Podgoricy.

Na liście nie ma Vladana Kovačevicia. Bramkarz Rakowa Częstochowa znajdował się w szerokiej kadrze, ale Stojković go wykreślił. Spośród golkiperów selekcjoner wybrał Vanję Milinkovicia-Savicia z Torino, Predraga Rájkovicia z Mallorki, Dragana Rosicia z Radnički Nisz oraz Marko Dmitrovicia z Sevillli.

Na temat piłkarza Rakowa i zespołu narodowego było w ostatnim czasie dość głośno, ponieważ zdecydował się on reprezentować barwy Serbii, rezygnując z występów dla Bośni i Hercegowiny.