Legia Warszawa: Kadra drużyny na obóz w Dubaju. Jeden piłkarz wypadł ze względu na koronawirusa [OFICJALNIE]

Legia Warszawa: Kadra drużyny na obóz w Dubaju. Jeden piłkarz wypadł ze względu na koronawirusa [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa przedstawiła pełną listę zawodników, która weźmie udział w zimowym zgrupowaniu w Dubaju. Wraz z zespołem do Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie udał się asystent Przemysław Małecki, który uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Przedstawiciele „Wojskowych” opublikowali pełną kadrę drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza, która uda się na obóz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie będzie przygotowywać się do startu rundy wiosennej Ekstraklasy.

Legia Warszawa zdecydowała się na jej podanie w ostatniej chwili, ponieważ tuż przed wylotem do Dubaju w dniach 4 i 5 stycznia wszyscy uczestnicy wyprawy przechodzili obligatoryjne testy na obecność koronawirusa.

Niestety jeden z nich dał wynik pozytywny u asystenta blisko 51-letniego trenera - Przemysława Małeckiego. W związku z tym nie poleci on z drużyną do azjatyckiego kraju i zamiast niego uda się tam Tomasz Sokołowski, który formalnie odpowiada w tym sezonie za wyniki osiągane przez rezerwy ekipy z województwa mazowieckiego.

Z kolei na liście powołanych znalazło się 29 zawodników. Wśród nich zabrakło członków pierwszego zespołu takich jak Wojciech Muzyk, Iñaki Astiz, Luís Rocha, José Kanté i Szymon Włodarczyk. Ostatni z nich uzyskał wcześniej pozytywny wynik na obecność groźnej infekcji. Z kolei pozostali nie znajdują się w planach Michniewicza i zapewne część z nich wkrótce rozstanie się z „Wojskowymi”.

Kadra Legii Warszawa na obóz w Dubaju

Bramkarze: Artur Boruc, Cezary Miszta, Radosław Cierzniak, Kacper Tobiasz.

Obrońcy: Mateusz Wieteska, Filip Mladenović, Marko Vešović, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Hołownia, Ariel Mosór, Nikodem Niski, Igor Lewczuk, Josip Juranović.

Pomocnicy:  Valerian Gwilia, Michał Karbownik, Bartosz Kapustka, Luquinhas, André Martins, Paweł Wszołek, Joel Valencia, Mateusz Cholewiak, Bartosz Slisz, Jehor Matsenko, Bartłomiej Ciepiela, Jakub Kisiel.

Napastnicy: Kacper Kostorz, Tomas Pekhart, Rafael Lopes, Kacper Skibicki.

Plan sparingów Legii Warszawa

9.01 - Liwa FC (druga liga ZEA; boisko: Jebel Ali)

13.01 - dwa mecze (rywale w trakcie potwierdzania)

18.01 - Dynamo Kijów (wicemistrz Ukrainy, uczestnik Ligi Mistrzów UEFA; boisko: Sevens Stadium)

21.01 - FK Krasnodar (trzeci zespól rosyjskiej Priemjer-Ligi, uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA; boisko: Jebel Ali)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Raiola: Haaland? Stać na niego tylko dziesięć klubów, w tym cztery z Premier League Raiola: Haaland? Stać na niego tylko dziesięć klubów, w tym cztery z Premier League Marcin Bułka nie zagra przez kilka tygodni [OFICJALNIE] Marcin Bułka nie zagra przez kilka tygodni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Jakub Kosecki wrócił do Ekstraklasy OFICJALNIE: Jakub Kosecki wrócił do Ekstraklasy Legia Warszawa potwierdziła drugi transfer dzisiaj. Ernest Muçi w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Legia Warszawa potwierdziła drugi transfer dzisiaj. Ernest Muçi w Ekstraklasie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy