Legia Warszawa: Latem rewolucja, zespół opuści kilku piłkarzy

Legia Warszawa: Latem rewolucja, zespół opuści kilku piłkarzy fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia.net

Po sezonie Legię Warszawa czeka niemała rewolucja, a zespół opuści kilku zawodników, w tym między innymi Artur Boruc oraz Tomáš Pekhart - informuje Legia.net.

Legia Warszawa ma za sobą przeciętny sezon. O ile wszystko zaczęło się optymistycznie, bo od awansu do fazy grupowej Ligi Europy, o tyle im dalej w las, tym gorzej. Do tego stopnia, że z posadą trenera żegnał się obecny już selekcjoner reprezentacji Polski, czyli Czesław Michniewicz, a tymczasowo zastąpił go na stanowisku Marek Gołębiewski.

Później zatrudniony został Aleksandar Vuković. Pewne jest jednak, że Serb po sezonie odejdzie z zespołu, a zastąpi go prawdopodobnie Kosta Runjaić (potwierdzenia możemy spodziewać się dopiero po zakończeniu sezonu ze względu na walkę Pogoni Szczecin o mistrza Polski).

Według informacji Legia.net lista osób odchodzących z Legii jest zdecydowanie dłuższa.

Znajduje się na niej między innymi Artur Boruc. Golkiper zakończy karierę, a mecz z Cracovią będzie jego pożegnalnym. W klubie nie przedłużą też umowy z uniwersalnym Mateuszem Hołownią. Defensor nie przekonał do siebie władz na czele z dyrektorem sportowym Jackiem Zielińskim.

Wraz z końcem sezonu wygasają też wypożyczenia Pawła Wszołka i Benjamina Verbicia. Pierwszy z nich wróci do Unionu Berlin i tam będzie czekał na rozwój wydarzeń, z kolei co do drugiego na razie nie ma klarownej odpowiedzi.

Jest on związany z Dynamem Kijów, ale tam nie wróci, bo w Ukrainie trwa wojna. Możliwy jest więc kolejny transfer czasowy do Ekstraklasy lub przeprowadzka do silniejszej ligi. Z jego przeszłością chętni spokojnie się znajdą, a i będą w stanie zaoferować mu lepsze warunki, aniżeli Legia.

Ekipę ustępującego mistrza Polski opuści też król strzelców naszej ligi z sezonu 2020/2021. Tomáš Pekhart może i chciałby przy Łazienkowskiej zostać, ale ostatnie miesiące nie było w jego wykonaniu - delikatnie mówiąc - najlepsze. „Wojskowi” rozstają się z nim zatem bez większego żalu.

Nie wiadomo, jaka będzie przyszłość między innymi Szymona Włodarczyka, Lirima Kastratiego czy Ihora Charatina. Pierwszy z nich gra za mało,  dlatego może poszukać innego zespołu, z kolei dwaj pozostali mają jeszcze ważne długie kontrakty, ale zarabiają dużo, dlatego też Legia rozstanie się z nimi bez żalu, o ile pojawi się odpowiednia propozycja. Tu jednak decyzje będzie podejmował raczej Kosta Runjaić.

Z pewnością nie jest to kompletna lista, zmian w Legii można spodziewać się jeszcze więcej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy