Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu

Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia Warszawa

Paweł Wszołek strzelił gola na wagę trzech punktów w meczu Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław (1:0) i po jego zakończeniu przyznał, że to trafienie miało dla niego szczególne znaczenie.

Pojedynek obu wymienionych ekip nie należał do najciekawszych i najbardziej porywających w trwającej serii gier na poziomie Ekstraklasy.

W jego trakcie większą przewagę w posiadaniu piłki wyrobili sobie jednak „Wojskowi” i potrafili ten fakt przekuć w przeprowadzenie jedynej akcji, która zakończyła się umieszczeniem futbolówki w siatce.

Gola na wagę trzech punktów dla Legii Warszawa strzelił Paweł Wszołek, o którym zrobiło się ostatnio głośno po tym, jak wyraził otwarcie swoje niezadowolenie po zdjęciu go z boiska przez Czesława Michniewicza w spotkaniu przeciwko Wiśle Płock.

Doświadczony skrzydłowy odpokutował już za to zachowanie i po zakończeniu starcia ze Śląskiem Wrocław przyznał, że zdobytą bramkę pragnie zadedykować jednemu z bliskich mu fanów.

- Miałem przygotowaną specjalną cieszynkę mającą oddać hołd bliskiej mi osobie, która miesiąc temu zmarła z powodu koronawirusa. Był to duży kibic Legii i prezes sekcji rugby Pogoni Siedlce. Ta osoba mnie wspierała i chciałem tego gola zadedykować właśnie tej osobie - poinformował blisko 29-letni zawodnik.

Następnie odniósł się on jeszcze do samej postawy Legii Warszawa w niedzielnym meczu.

- Jako drużyna zagraliśmy dobrze w kompakcie i pokazaliśmy charakter. Duży szacunek dla zespołu. Mówi się, że pierwszą sytuację najlepiej wykorzystać, a potem będzie łatwiej. Najważniejsze, że stwarzamy te sytuacje. Nie chcę szukać wytłumaczeń, ale też boiska nie są najlepsze. Czasami brakuje nam też odpowiedniego głodu pod bramką. Z każdym tygodniem będzie coraz lepiej. Najważniejsze, abyśmy punktowali, bo każde zwycięstwo zbliża nas do celu - dodał Wszołek.

„Wojskowi” zwiększyli po tej wygranej przewagę nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin do siedmiu punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy