Legia Warszawa: Lirim Kastrati zmieni klub? Jeden warunek

Legia Warszawa: Lirim Kastrati zmieni klub? Jeden warunek fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Legia Warszawa chce się pozbyć Lirima Kastratiego i jest gotowa rozwiązać z nim kontrakt. Żeby jednak udało się porozumieć, Kosowianin musiałby zrzec się znacznej części wynagrodzenia - informuje na łamach „WP Sportowe Fakty” Piotr Koźmiński.

Kiedy we wrześniu 2021 roku Lirim Kastrati przenosił się z Dinama Zagrzeb do Legii Warszawa, wiązano z tym ruchem przy Łazienkowskiej duże nadzieje. Nie może to zresztą nikogo dziwić, bo ówczesny mistrz Polski wydał na tego zawodnika półtora miliona euro, co stanowi jeden z najdroższych zakupów w historii klubu.

Na razie jednak Kosowianin wielkiej furory nie zrobił, choć początki były naprawdę obiecujące. Nie można przecież zapominać, że skrzydłowy strzelił gola w meczu Ligi Europy przeciwko Spartakowi Moskwa, który dał jego drużynie skromne zwycięstwo 1-0.

Od tamtej pory Kastrati raczej pikował i od dłuższego czasu mówiło się, że w stolicy chcieliby go sprzedać.

Teraz te doniesienia potwierdza także Piotr Koźmiński, który informuje, że Legia jest gotowa pójść na duże ustępstwa. Żeby jednak do czegokolwiek doszło, potrzebna jest też wola samego zawodnika.

Tu sprawy prezentują się nieco bardziej skomplikowanie, bo 23-latek musiałby zrzec się ogromnej pensji, a przynajmniej jej lwiej części. Dodatkowo jest praktycznie pewne, że nawet w razie wolnego transferu, nikt nie da mu takiego kontraktu, co „Wojskowi”. To powoduje kłopot.

Dla samego piłkarza najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie w Legii i walka o pierwszy skład. Do tanga trzeba jednak dwojga, a trener Kosta Runjaić ewidentnie nie jest wielkim fanem talentu Kosowianina.

Od początku pobytu w Polsce Kastrati rozegrał łącznie 24 mecze, a w nich zdobył dwie bramki oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy